Etno Engjujt dhe D Master - Le Për mu'Mama _ Shqip

VideoKlipi me i ri i Etno Engjujve dhe D Mater Le per mu Mama.tags: etnoengjujt ft d master le per mua mama, kenga me e re e etno engjujve 2008.

Unikkatil kile kile video

Rap-këngëtari i njohur kosovarë, Rebel a.K.a UniKKatil prezenton këngën e tij “Kile kile”, e cila sipas disa anëtarëve të The Bloody Alboz, është një kundërpërgjigje ndaj këngës se Getit të Tingullit 3NT, në albumin e tyre të fundit.

“Është një ‘diss’, mirëpo ende nuk e dimë se a është i tillë pasi që nuk ka ndonjë informacion zyrtar për këtë këngë. Mirëpo, nga informatat e para është një ‘diss’, kundër ‘Baba Records’”, ka thënë një anëtar i TBA për këtë këngë.

Rebel a.K.a UniKKatil ishte përfolur se ishte ardhur në Kosovë gjë që pat zgjuar reagimin e madh të estradës kosovare. UniKKatil është i njohur për shprehjet eksplicite të tij në këngë, kurse për “diss”-a konsiderohet një specialist i vërtetë, sidomos “diss”-i për rap këngëtarin me pseudonimin “Hysen”.

Videon e keni me poshte kurse kengen mund te shkarkoni tek www.AlbaSong.com

Videoklipi me i ri i Bleros - Kam Mall

Edhe këngëtari Blero duket se nuk do të rrijë indiferent gjatë stinës se verës, pasi që edhe ai është paraqitur me një spot të ri nëpër mediat e Kosovës.

Blero ka promovuar spotin e tij më të ri në programin e mëngjesit të Radio Televizionit të Kosovës. Këngëtari ka thënë edhe se teksti i këngës ka për temë dashurinë, ashtu sikurse të gjitha këngët e sotme.

Këngëtari kosovar, i cili jeton në Suedi, ka paralajmëruar edhe mbrëmje muzikore nëpër pishina të kryeqytetit si dhe nëpër vende të ndryshme bregdetare ku jetojnë shqiptarët.

Tags: Blero ft kaos, blero ft k-os, kam mall, kenga ma e re bleros , mp3 shqip, muzika shqiptaren videklip me i ri i bleros kam mall

Redon Makashi - Perse me ben te te urrej

Redon Makashi - Perse me ben te te urrej , kenga me e re e ti mund te shkarkohet ne www.AlbaSong.com

Orinda Huta gjen dashurinë me Turin e Produkt 28

Orinda Huta gjen dashurinë me Turin e Produkt 28

Orinda ka një të dashur të ri. Për të gjithë ata që emri Turjan Huska nuk u thotë ndonjë gjë të veçantë,
një info plus: djali në fjalë është solisti i grupit “Product 28”. I njëjti djalë që drejton një emision te “Vizion Plus”. Për të gjithë moshatarët e tij, një djalë i lezeçëm, me humor dhe batuda dhe që herë pas here ia del të bëjë ndonjë këngë nga ato që t’i kap veshi menjëherë e që bëhen të kërkuara në radio. Një shans ndoshta i mirë edhe për karrierën e Orindës, e cila i është larguar këto
kohë zonës së nxehtë të hiteve.

Rozana Radi del nga zija dhe i rikthehet muzikës

I është rikthyer sërish muzikës, pas ditëve të zisë për humbjen e nënës së saj, këngëtarja Rozana Radi. Nëna e këngëtares u nda nga jeta rreth një muaj e gjysmë më parë, ndërkohë që përpara disa vitesh Rozana ka humbur edhe babain, aktorin e njohur Ferdinand Radi. Pikërisht për shkak të kësaj fatkeqësie në familje, prej më tepër se një muaji Rozanën nuk e kemi parë të shfaqet në koncerte apo aktivitete të ndryshme të jetës së spektaklit në vend. Madje asaj iu desh të shkëputej edhe nga seriali musicall, që nisi të prezantonte në festivalin shqiptar të klipit. Duket paksa e çuditshme pasiguria e vet Rozanës për vazhdimësinë e këtij cikli, që në fillimet e tij. Ndonëse kishte punuar me këtë projekt, këngëtarja nuk pranoi të jepte asnjë detaj për serinë musicall, që do të prezantonte pa e nisur atë. Duket sikur kishte parandierë diçka të poazakontë. Por vetëm një javë më parë, mësuam se Rozana Radi i është rikthyer skenës dhe koncerteve, kur dëgjuam të përmendej emri i saj në një koncert, që u zhvillua për shqiptarët në Greqi më 3 qershor dhe ku merrnin pjesë edhe këngëtarë të tjerë nga Shqipëria si Erion Korini, Sabiani, etj. Sigurisht pas kësaj humbjeje të thellë për këngëtaren nuk ka qenë aspak e thjeshtë të jetë përsëri në skenë, megjithatë kjo është ndoshta pjesa më e vështirë e profesionit të artistit.

Anila Mimani provokon në skenë

Ka qenë veçse provokuese veshja e këngëtares Anila Mimani të shtunën e shkuar në ambientet e buzukut Zippo, ku zhvillohet spektakli “Netët e Klipit Shqiptar”. Videoklipi i fundit i Anila Mimanit, i publikuar vetëm pak javë më parë në ekranet muzikore shqiptare ka qenë gjithashtu një prej videove në konkurrim dhe kjo ishte arsyeja, që këngëtarja ashtu si disa nga kolegët e saj, ka qenë e ftuar atë mbrëmje. Një mbrëmje, ku në fakt nuk kanë munguar performancat provokuese femërore. E veshur me një fustan të zi, më shumë se të shkurtër, Anila i ka hapur jo pak punë fotografëve dhe kameramanëve të pranishëm duke i detyruar të fokusohen më shumë tek këmbët, sesa tek imazhi i saj. Natyrisht duke qenë se jemi mësuar tashmë me imazhet më shumë se të zhveshura të konkurrenteve tona ky fakt po na bëhet gjithmonë e më i zakonshëm. Por si të mos mjaftonte dekolteja dhe fustani i shkurtër në performancën e saj skenike, këngëtarja nuk ngurronte, që herë pas herë të lëvizte e të rrotullohej në skenë, duke bërë që vëmendja e të pranishmëve të përqendrohej më shumë nën fustanin e saj.

Këngëtarja Jeta Faqolli gjobitet për dëftesë false

Këngëtarja Jeta Faqolli dënohet me 900 mijë lekë gjobë, për falsifikimin e dëftesës së pjekurisë. Është ky vendimi që i ka komunikuar dje Gjykata e Tiranës 28 vjeçares nga Librazhdi. Një javë më parë vetë këngëtarja e ka pranuar akuzën e falsifikimit të dëftesës së shkollës së mesme, dhe ka kërkuar nga gjykata gjykim të shkurtuar. Ndërkohë që ditën e djeshme togat e zeza pranë këtij institucioni shpallën vendimin përfundimtar për këngëtaren, duke e dënuar atë me 900 mijë lekë të vjetra gjobë. Këngëtarja, e cila është bërë e njohur në tregun muzikor tre vitet e fundit, u përball me drejtësinë me akuzën e falsifikimit të dokumenteve zyrtare dhe vënien në përdorim të tyre. Sipas prokurorisë, falsifikuesi i dëftesës është ish-pedagogu i Universitetit Bujqësor në Tiranë, Lulëzim Sinani.

Reperi zvicerian Bligg dhe Miram Cani, të dashuruar

Hera e fundit që Miriam Cani vizitoi Shqipërinë, ishte kur ajo interpretoi në mjuzikolin "Çikago". Pikërisht gjatë këtij qëndrimi të Miriamit në Tiranë, u përfol për lidhjen e saj me një këngëtar shqiptar. Fjalë këto, që zor se mund të ishin të vërteta duke lexuar atë që revista gjermane "Sontagg Blick" shkruan për lidhjen e saj një-vjeçare me reperin e njohur zvicerian Bligg. Një lidhje, të cilën për një vit ata e kanë mbajtur sekret, por mesa duket ka ardhur koha që i dashuri i saj Bligg dëshiron ta ndajë me botën mbarë atë që ai ndien për vajzën shqiptare me zë të ngrohtë, për vajzën që në një e-mail ai e konsideron "më të bukur se Monica Belluci dhe Angelina Jolie së bashku". Janë njohur fillimisht në internet, për t'u takuar vetëm një javë më pas në Zyrih, nga ku do të fillonte një histori e dashurie.
Njohja
Sy të zjarrtë, trup mahnitës dhe një zë i ëmbël. Kështu e përshkruan revista "Sonntag Blic" Miriam Canin. Të njëjtën gjë ka menduar dhe i dashuri i saj, reperi i famshëm zvicerian, Bligg për revistën. Ylli zvicerian dhe këngëtarja e popit shqiptare me banim në Gjermani, Miriam Cani janë njohur nëpërmjet internetit në "MySpace" një vit më parë. Aty Bligg fillimisht ka parë vetëm fotot e Miriamit pa e ditur se kush ishte ajo. "nuk e dija se ajo ishte një këngëtare e famshme në Gjermani", është shprehur ai. Ai dinte vetëm se kishte mbetur i mahnitur pas kësaj vajzë, së cilës do t'i shkruante në e-mail: "Ti je më e bukur se Monica Belluci dhe Angelina Jolie së bashku".
Bligg dhe Miriam, të dashuruar
Ata u takuan në Zyrih, një javë pas njohjes virtuale në internet.
"Ishte si një rrufe në qiell të kaltër. Kur e pashë për herë të parë më dukej sikur zemra do të më dilte nga kraharori", rrëfen Bligg për revistën "Sonntag Blick". Kjo ishte ajo çfarë ndodhi para një viti, duke qenë se për një vit rresht ata të dy e kanë mbajtur sekret lidhjen e tyre. Po tani? Sipas Bligg, ndjenjat e tij vazhdojnë të jenë të njëjta. "Miriam është inteligjente, lozonjare, plot jetë dhe energji. Dhe këmbët e saj janë aq vogla e delikate", thotë ai. Është Bligg ai që ka vendosur t'i tregojë botës mbarë atë që ndien për Miriam Canin. Por sigurisht që ajo ndan të njëjtat ndjenja më të dashurin e saj prej pothuajse një viti. "Sontagg Blick" shkruan se këngëtarja e "Preluders" ka rrëfyer se fillimisht ka mbetur e mahnitur nga sytë e tij misteriozë. Më pas ndjenjave u shtohet pasioni i përbashkët për muzikën dhe interesi po i përbashkët për të udhëtuar në vende të reja. Në gjithë këtë panoramë gëzimi e dashurie ekziston vetëm një pengesë. Kilometrat që ndajnë dy qytetet e vendet, ku ata jetojnë.
Jeta mes dy qyteteve
Miriami jeton në Munih në Gjermani, ku dhe ushtron profesionin e saj si këngëtare, ndërsa Bligg në Zyrih të Zvicrës, ku njihet si një yll i hip hopit. "Jam tallur gjithmonë me kolegët e miqtë e mi që kanë krijuar lidhje me partnerë që i kishin larg. Por, ja që e paskam pasur gabim. Me Miriamin kam kuptuar se dashuria nuk varet distanca që i ndan dy njerëz që duhen". Gjithashtu dhe diferenca 9-vjeçare mes Canit 22 vjeç dhe Bligg 31 vjeç, nuk duket se është problem. "Miriami është shumë e pjekur ndërsa unë herë-herë jam si fëmijë. Dhe këtu vjen natyrshëm pika e takimit", ka deklaruar Bligg.

Pushimet e ‘nxehta’ për Vip-at

Adelina Ismaili
Nga informacionet e fundit që kemi patur për Adelinën
kemi mësuar se po i rikthehet botës muzikore pas sëmundjes që kaloi në fyt. Ajo po përgatit albumin e ri për të cilin po punon mjaft duke menduar ta realizojë atë ndryshe dhe jo në Kosovë me kompozitorët apo muzikantët që ka patur deri më sot bashkëpunime, por në Zvicër. Pikërisht këtu Adelina do të qëndrojë edhe për pushime ku për disa ditë do të bashkohet me të edhe e motra Zanfina.

Joni Peci & Tuna
Kanë vendosur që pushimet t’i kalojnë bashkë, por pa u shkëputur edhe nga puna. Stilisti i mirënjohur Joni Peci dhe këngëtarja nga Maqedonia Tuna do të udhëtojnë drejt Shteteve të Bashkuara. Duke qënë se Tuna është në përgatitje të albumit të saj të ri ka menduar që fotografitë e tij ti realizojë në Amerikë. Për këtë do të bashkëpunojë si gjithmonë dhe me personin që ka besim të plotë, stilistin e saj Jonin. Për katër ditë do të qëndrojnë në New York duke vijuar më tej në Los Angelos.

Jonida Maliqi
Është ndër të vetmet që i ka nisur pushimet që në Qershor. Pasi mbylli aktivitetin e saj më të fundit, për herë të parë si prezantuese me rastin e 60-vjetorit të krijimit të qëndrës kulturore për fëmijë, prej 5 ditësh ajo ndodhet në Qipron Greke. Ka shkuar atje për të vizituar dhe për t’i qëndruar pranë motrës e cila është shtatzënë por njëkohësisht edhe për të kaluar disa ditë pushimi në vendin fqinj.

Ardit Gjebrea
Pushime përrallore për këngëtarin e mirënjohur Ardit Gjebrea. Një sheik e ka ftuar familjarisht të kalojë disa ditë të paharruara në Dubai. Kështu, Arditi sëbashku me bashkëshorten Anila dhe me djalin e tij Joni do të prekin hotelin më luksoz në botë, atë me 7 yje ku do të takohen me sheikun zemërgjërë dhe me familjen e tij.

Inva Mula & Pirro Çako
Sopranoja me famë botërore pritet të kthehet në gji
rin e familjes bashkë me bashkëshortin. Ata do t’i kalojnë pushimet në Shqipëri me fëmijën e tyre. Bregdeti shqiptar duket se e ka tërhequr më shumë çiftin, duke zgjedhur detin Jon për t’u relaksuar.

Ledina Çelo
Edhe Ledina për sezonin e verës ka preferuar të kthehet në vendin e lindjes. Pasi ka patur një periudhë shumë të ngjeshur aktivitetesh, do të vijë në Shqipëri për të qëndruar disa ditë në plazhin e Dhërmiut. Kujtojmë se pak ditë më parë këngëtarja ka qënë në Londër në një audicion që zgjati për disa ditë me rradhë dhe më pas u nis menjëherë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të vijuar axhendën e koncerteve.

Ciljeta Xhilaga
Ka zgjedhur Sarandën për të pushuar. Pas koncerteve të shumta që ka këtë verë, do të shkojë me të dashurin e saj Romeon në Sarandë, vendin ku ajo ka njohur njeriun e zemrës, për të pushuar por njëkohësisht edhe për të festuar dy vjetorin e lidhjes. Saranda do të mbetet kështu për këngëtaren dhe ‘gjiri i dashurisë’.

Redon Makashi
Koncertet verore janë një mënyrë mjaft e mirë, që Redoni i shfrytëzon edhe për pushimet e tij. Ndërsa pritet të nisë turin e koncerteve në qytetet bregdetare të vendit, ai ka menduar të qëndrojë më gjatë në koncertin, që do të ketë në Vlorë, për të pushuar dhe marrë rreze dielli.

Stine
Turqia do të jetë vendi i preferuar këtë verë edhe për këngëtarin Stine. Është në përfundim të albumit të tij të ri ku do të ketë shumë bashkëpunime dhe larmi rrymëëë. Pas lodhjes të shkaktuar nga puna intensive e çdo ditë do të udhëtojë për disa ditë në plazhet e Turqisë.

Ingrid Gjoni
Një periudhë e ngjeshur koncertesh për të. Do t’i japë fund turit në të gjithë Shqipërinë por edhe në shumë vende të Europës. Deri në përfundim të 30 Korrikut ajo do të ketë zhvilluar koncertet në Zvicër, Greqi dhe Itali. Pas kësaj date këngëtarja do të mundet t’i kushtojë pak kohë vetes ndërkohë që me familjen do të udhëtojë drejt Dhërmiut në datën 15 Gusht.

Greta Koci për herë të parë një koncert bamirësie

Ka zgjedhur të bëjë diçka ndryshe nga këngëtarët e tjerë. Një koncert, të ardhurat e të cilit do të shkojnë tërësisht për bamirësi në ndihmë të fëmijëve. Këngëtarja Greta Koçi do të jetë kështu sot në një kocert të orgazniuar në Teatrin Migjeni në Shkodër në vijim të turit të saj në të gjithë Shqipërinë. Ajo do të performojë disa nga sukseset e saj që mbajnë firmën e kompozitorit Genti Lako shoqëruar dhe nga Trupa e Baletit të Albi Nako Dance. Nën mbështetjen e Bashkisë Shkodër të ftuar të këngëtares Greta Koçi janë : Zef Deda, Indrit Mlika, Violeta Zefi, Adnan Bala, Eduart Jubani. Tre ditë para koncertit vetë Greta Koçi shkoi për të vizituar fëmijët në shtëpinë e fëmijës së Shkodrës.

WSF: Rruga jonë kalon nga USA

I kanë nisur turnetë e verës nga një vend që të gjithë do ta dëshironin. Grupi i djemve “West Side Family” ka qenë gjatë kësaj jave, në një tur koncertesh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ata kanë qenë në Neë York, Detroit, etj. Kështu e kanë nisur mbarë këtë verë, që ashtu si për shumë këngëtarë të tjerë edhe për ta do të jetë mjaft impenjative me koncerte verore gati në gjithë bregdetin shqiptar. Sipas Landit së shpejti do të vijë një tjetër bashkëpunim i tyre ku të tre djemtë do të mblidhen bashkë për të punuar intensivisht.

Të gjithë të cmendur pas Armend Ramadanit

Të gjithë këngëtarët çmenden pas stilistit shqiptar nga Maqedonia, Armend Ramadani. Mjaft të shkosh në klubet e natës në Shkup që të shikosh djaloshin e talentuar të rrethuar nga disa artiste, si Zanfina Ismajli, Big Mama, Leonora Poloska e shumë të tjera. Armendi ka stiluar rroba për shumë këngëtarë, ku spikasin veshjet e Rovena Stefës. Krahas eksperiencës së tij 6-vjeçare të punës në rregullimin e make up-it dhe flokëve, ish-modeli Ramadani, i cili këtë zanat e ka mësuar dhe praktikuar në Turqi, së fundi ka filluar të merret edhe me fotografi. Ai ka realizuar shumefotografi me këngëtaret dhe modelet e famshme, si dhe ka edituar disa albume të këngëtarëve shqiptare dhe maqedonas.

Rezarta Shkurta, një klip në Maqedoni

Sapo ka përfunduar këngën e saj më të fundit në studion muzikore të kompozitorit Genti Lako. Thuhet se kjo këngë përbëhet nga ritme që do ta bëjnë atë menjëherë hit, por gjithsesi këngëtarja ka menduar ta sjellë në formë më të kompletuar. Së shpejti do të realizojë klipin e këngës dhe vendi që ka zgjedhur për të bërë xhirimet është Maqedonia. Kënga pritet të lançohet përgjatë kësaj vere ndërkohë që Rezarta shprehet e sigurt se publiku do ta pëlqejë menjëherë.

Besa duke përgatitur albumi e ri ne Rumani

Disa vite me pare,te gjithë e shikonin Besën thjesht si vajza e një biznesmeni te njohur ne Shqipëri qe dëshironte te bëhej këngëtare e famshme.Ne pergatitje te albumit te dytë,ajo i ka provuar te gjithëve te kundërtën. Ka fituar disa cmime ne festivale dhe ka prezantuar gjatë këtyre dy viteve veç hite, me i fundit “Unik” me te cilin u nderua si “Best Pop/Rock “ ne TopFest 2007. Prej saj, mesuam se po realizon një album dytë qe do të jetë disi me ndryshe se ai debutues,te cilin po e regjistron ne Rumani.Se shpejti ajo do të publikoj një kenge te re,shoqëruar edhe ne video e cila do të jetë po e stilit pop-rock.

Rezarta, maturantja që të intrigon

Na tha se së shpejti do
të dilte me një video seksi.
Por nuk është klipi i
këngës “Matura”, që kemi
parë të shfaqet këto ditë në
ekranin e televizionit “Supersonic”.
Matura është
kënga e parë që Rezarta
Shkurta prezanton me
videoklip, përpara daljes
së albumit të saj të parë “Je
vetëm ti”. E ndërsa albumi
është përgatitur dhe pritet
të jetë shumë shpejt në
treg, këngëtarja ka prezantuar
këto ditë këngën “Matura”,
një kompozim i Genti
Lakos, që sjell ritme të
ngrohta vere, nën petkun
intrigues të maturanteve të
sapodiplomuara. E atëherë
kur shkolla ka përfunduar
vajzat ndjehen të çliruara
nga çdo preokupim dhe
ftojnë njëra-tjetrën, të shkojnë
në diskotekë për të
festuar deri në orët e para
të mëngjesit. Dhe vajzat e
veshura me fustanet e
kuqe të shkurtra janë
vërtet provokuese në këtë
ftesë që bëjnë.
Por shumë shpejt, pritet
që Rezarta të nxjerrë edhe
klipin e saj të dytë, që gjithashtu
përmban një këngë
të albumit. “Je vetëm ti”.
Është kënga që i ka dhënë
Rezarta, maturantja që të intrigon
Albumi i shumëpritur do
të jetë në treg së shpejti. Eranda
Libohova është duke përfunduar
punën për daljen e
tij, megjithatë vetë këngëtarja
duket se është supersticioze
në këtë drejtim dhe
nuk dëshiron të flasë përpara
kohe. “Album për 4
stinë”. Është ky titulli i albumit
muzikor, që Eranda ka
parashikuar të nxjerrë në
tregu në fund të këtij muaji.
Që në titull kuptojmë, që
Eranda do të na shoqërojë
gjatë gjithë vitit, sepse këngët
e saj janë të menduara për të
qenë prezente në çdo stinë të
vitit. Dhe jo vetëm kaq. Por
duket se puna e bërë për daljen
e këtij albumi i përmbledh
të katër stinët. Është
një punë që ka nisur prej më
shumë se një viti dhe natyrisht
me bashkëpunimin e krijuesve
të njohur të muzikës,
Adi Hilës, Flori Mumajesit,
etj, besojmë se do të jetë i suksesshëm.
Do të ketë rryma të
ndryshme dhe surpriza të
këndshme. Vetë Eranda nuk
dëshiron të zbulojë shumë
detaje rreth këtij albumi duke
dashur që gjithçka të ketë kohën
e vet. Megjithatë mësojmë
se kjo përmbledhje
muzikore do të ketë 10 këngë,
6 prej të cilave janë krijime të
4 stinët e Eranda Libohovës
Sonila Meço përgatitet për
pushime në Turqi
edhe titullin albumit, e kompozuar
nga Flori Muamjesi
dhe me tekst të Turian
Hyskës. Ndryshe nga i
pari, klipi i dytë mendohet
se do të jetë seksi, si në
veshje ashtu edhe në përmbajtje.
Do të jetë pasqyrimi
i imazhit bebi- seksi, të
një vajzë të brishtë dhe të
bukur që vuan nga dashuria.

4 stinët e Eranda Libohovës

Albumi i shumëpritur do
të jetë në treg së shpejti. Eranda
Libohova është duke përfunduar
punën për daljen e
tij, megjithatë vetë këngëtarja
duket se është supersticioze
në këtë drejtim dhe
nuk dëshiron të flasë përpara
kohe. “Album për 4
stinë”. Është ky titulli i albumit
muzikor, që Eranda ka
parashikuar të nxjerrë në
tregu në fund të këtij muaji.
Që në titull kuptojmë, që
Eranda do të na shoqërojë
gjatë gjithë vitit, sepse këngët
e saj janë të menduara për të
qenë prezente në çdo stinë të
vitit. Dhe jo vetëm kaq. Por
duket se puna e bërë për daljen
e këtij albumi i përmbledh
të katër stinët. Është
një punë që ka nisur prej më
shumë se një viti dhe natyrisht
me bashkëpunimin e krijuesve
të njohur të muzikës,
Adi Hilës, Flori Mumajesit,
etj, besojmë se do të jetë i suksesshëm.
Do të ketë rryma të
ndryshme dhe surpriza të
këndshme. Vetë Eranda nuk
dëshiron të zbulojë shumë
detaje rreth këtij albumi duke
dashur që gjithçka të ketë kohën
e vet. Megjithatë mësojmë
se kjo përmbledhje
muzikore do të ketë 10 këngë,
6 prej të cilave janë krijime të
4 stinët e Eranda Libohovës
Sonila Meço përgatitet për
pushime në Turqi
edhe titullin albumit, e kompozuar
nga Flori Muamjesi
dhe me tekst të Turian
Hyskës. Ndryshe nga i
pari, klipi i dytë mendohet
se do të jetë seksi, si në
veshje ashtu edhe në përmbajtje.
Do të jetë pasqyrimi
i imazhit bebi- seksi, të
një vajzë të brishtë dhe të
bukur që vuan nga dashuria.
Këto ditë niset në pushime. Folësja e
lajmeve Sonila Meço dhe i fejuari i saj
Drini, këtë vit kanë zgjedhur Turqinë për
të kaluar ditët e nxehta të verës.
Në fakt, plazhet turke janë ndër vendet
e preferuara të çiftit, që ndonëse
pëlqen të lëvizë herë pas herë në qytete
të ndryshme të Evropës Përëndimore, i rikthehet
orientit. Duket se impenjimet e
këtij viti kanë qenë të lodhshme për
Sonilën, që përveç edicionit të lajmeve e
pamë të shfaqet në ekranin e “Vizion
plus” edhe me një emision, “Logos” që
natyrisht ka kërkuar përkushtimin dhe
vëmendjen e saj gjatë gjithë sezonit. Mësojmë
se pushimet i kanë zgjedhur në fund
të korrikut, si momenti më i volitshëm për
të dy, duke qenë se kjo ishte edhe periudha
më e mirë për t’u shkëputur nga impenjimet
që ka secili. Ndërkohë të dy vazhdojnë
të jenë në kërkim të apartamentit,
ku mendojnë që shumë shpejt të provojnë
bashkëjetësën, një mënyrë për të testuar
edhe më shumë lidhjen e tyre disa vjeçare.
Por duke qenë se apartamentet që kanë
parë deri tani ende nuk i kanë plotësuar
shijet e tyre, ndoshta Sonila dhe Drini
duhet të presin edhe pak.
Të paktën sa të kthehen nga
pushimet.
një ide e këngëtares, që
gjithë miqtë e saj VIP, t’i
ketë të ftuar si protagonistë
në emisionin e saj, që do të
jetë në një format krejt ndryshe
nga emisionet e deritanishme.
Të gjithë duhet
të lenë mënjanë kostumet
dhe veshjet klasike të
skenës për të veshur rrobat
e banjës e për t’u shndërruar
në protagonistë të
lojërave të Rozanës. Por për
këtë duhet të presin edhe
pak. Ndërkohë, duket se
gjërat nuk po shkojnë
shumë mirë në jetën private
të këngëtares. Pas ndarjes
nga i dashuri disa muaj më
parë ajo vazhdon të jetë
vetëm, ndonëse është shprehur
se nuk e vuan këtë fakt.
reja, 2 janë të përpunuara,
ndërsa dy këngë janë krijime
të viteve të fundit. Sigurisht
besojmë se ndonjëra prej
këngëve do të shoqërohet
edhe me videoklip, por për
këtë ndoshta duhet të presim
edhe pak.

Thashetheme mbi kengetaret, Cka bejne kengetaret sot

Anjeza Branka vendos të
na prezantojë “Bebin” e saj

Në fillim u shpreh se
nuk dëshironte ta prezantonte
vogëlushin e saj në
publik, sepse ishte supersticioze,
duhej të kalonin të
paktën 40 ditë. Por edhe
pse kaluan 40 ditët e para
Anjeza Branka nuk pranoi
përsëri të pozonte në një
foto së bashku me të voglin
Leanzo..
Sepse me sa duket e
kishte menduar ndryshe.
Të hënën, kur albumi i ri i
këngëtares të dalë në treg,
së bashku me këngët do të
prezantohet edhe imazhi i
vogëlushit. Sepse Anjeza,
bashkangjitur me këngët,
ka edhe një album fotografish
të djalit, nga një
për secilën këngë. A thua të
ketë qenë ky një sekret i
vogël i Anjezës? Ndoshta
ka pasur frikë se mos
dikush tjetër i vidhte idenë
dhe e ka mbajtur të fshehtë
këtë mendim, deri në daljen
e albumit. Dhe jo vetëm
kaq. E dini cili është titulli i
albumit? “Bebi”. Eshtë i
gjithi një dedikim për
vogëlushin Leanzo, që ka
ardhur në jetë gjatë kohës
që Anjeza punonte për këtë
album. Momentalisht Leanzo
disa muajsh rritet me
gjyshen, duke qenë se
këngëtarja vazhdon të jetë
e impenjuar me koncerte
në qytetin e Durrësit dhe
zona të tjera bregdetare.
Pak ditë më parë, Anjeza
ka marrë edhe diplomën
në degën e Aktrimit.

Ingrid Gjoni Ndahet nga i fejuari

Pas dy vitesh bashkëjetësë ka vendosur t’i japë fund lidhjes

Po është e vërtetë që jemi ndarë. Nuk përputheshim në
karaktere”, shprehet Ingriti, që nuk pranon të japë më
shumë detaje rreth këtij fundi, por duke shtuar njëkohësisht
se ky ishte një vendim tërësisht i saji dhe ka qenë ajo që ka vendosur të mbyllë këtë marrëdhënie. Është përpjekur
madje ta kalojë gjithçka në heshtje dhe të
vazhdojë jetën normalisht, por edhe këtë radhë
nuk iu ka shpëtuar faqeve rozë madje e
“tradhtuar” nga një prej mikeshave të saj, e cila
na bën të ditur lajmin.

Ja çfarë nuk di Blero

“S’e di”. Është ky titulli i
këngës së re, që Blero ka
prezantuar me videoklip,
këto ditë në televizionin Supersonic.
Edhe kjo këngë,
bën pjesë në albumin “Falma”,
që këngëtari e ka prezantuar
pak kohë më parë.
Klipi i këngës “S’e di”, prezantohet
në ekranet shqiptare
vetëm pak kohë pas
daljes së një tjetër klipi të
këngëtari në bashkëpunim
me këngëtarin De Kamarda.
Kjo këngë, pjesë e albumit,
që Blero ka nxjerrë në
treg është ndryshe nga ritmet
me të cilat ai është
shfaqur zakonisht në
skenën muzikore. Këngëtari
kosovar që jeton në Suedi,
kohët e fundit është përfolur
edhe për probleme në
lidhjen e tij me Norën, vajzën
kosovare me të cilën
është i fejuar prej kohësh.
Vetë këngëtari në një intervistë
të dhënë për një
gazetë shqiptare është
shprehur se gjërat e tyre në
çift nuk po shkojnë shumë
mirë dhe se mes tij e Norës
ka pasur grindje, gjithsesi
me shpresën që gjithçka do
të kalonte. E megjithatë ky
fakt nuk e ka penguar
Zaimina provon sërish me Kastron
Sërish një duet i Zaiminës
me Kastro Zizon. Me sa
duket bashkëpunimi i parë
i tyre në këngën “Bonito” ka
rezultuar i suksesshëm për
këngëtarët dhe Kastro me
Zaiminën kanë përfunduar
një tjetër duet. Është një
këngë, që nga sa mësojmë u
përket ritmeve verore dhe
është realizuar në studion e
Kastros ndërkohë, që së
shpejti thuhet se dy
këngëtarët do të fillojnë
edhe xhirimet për
videoklipin që do të realizohet
në Maqedoni. Po të
kemi parasysh performancat
e nxehta të Zaiminës dhe
natyrën ekzibicioniste të
Kastros, besojmë se edhe
kjo këngë do të ketë shumë
elementë për të diskutuar.
Thuhet se këngëtarja sapo
është kthyer nga pushimet
dhe tani gjithë vëmendja
është përqendruar tek realizimi
i klipit të këngës, që
pritet të jetë në ekrane këtë
verë. Besohet se do të jetë
një këngë e nxehtë dhe një
klip po aq provokues. Ditët
e fundit, Zaimina Vasjari
është përfolur edhe për
jetën e saj private. Prej disa
kohësh ajo është duke jetuar
një lidhje konstante me
një djalë, identitetin e të cilit
gjithsesi kërkon ta lërë
anonim. Është ky njeriu me
të cilin Zai pak muaj më
parë ka vendosur të bashkëjetojë
duke dhënë edhe një
tjetër provë për lidhjen e saj.
Dhe jo vetëm kaq. Pushimet
e këtij viti të dy i kanë kaluar
në Dhërmi, ku kanë qëndruar
rreth një javë, sepse
Zaimina do të fillojë xhirimet
për klipin. Nuk dimë
nëse i dashuri do e shoqërojë
edhe në Maqedoni.
Duket se daljet e saj skenike kanë qenë gjithmonë
të menduara me kujdes. Dhe kështu është. Eneda Tarifa
është nga ato këngëtare që kërkon një ekuilibër mes
profesionit të saj në impenjimet jashtë skenës dhe muzikës.
Për këtë arsye nuk është nga ato këngëtare që e
shohim shpesh dhe dendur në skena, megjithatë duhet
të pranojmë që daljet e saj janë të gjetura. Enuk ka
si të ndodhë ndryshe edhe në këtë stinë të nxehtë vere.
Atëherë kur shumë prej kolegëve janë të zënë në koncerte
pse jo edhe të paguara mirë, Eneda është treguar
e kursyer në këtë drejtim. Sigurisht do të jetë në disa
aktivitete jashtë dhe brenda Shqipërisë, por në data të
rezervuara. Pjesa tjetër e verës do të jetë me impenjime
të tjera artistike, kryesisht me Këngët e Shekullit,
ku ajo do të jetë protagonistë në këtë edicion të dytë.
Është një program shumë impenjues për këngëtarët
dhe i suksesshëm në edicionin e tij të parë, ndaj edhe
Eneda, e merr me seriozitet. Gjithsesi pavarësisht këtyre
impenjimeve ka menduar edhe për disa ditë pushimi,
por pa vendosur ende se ku do të jetë.
Një verë impenjuese
për Eneda Tarifën
Kriza politike që ka prekur
vendin, duket se nuk e ka
privuar Blendi Klosin nga
dëshira e tij për spektaklet.
Sigurisht nuk mund të jetë
aspak e rastësishme pjesëmarrja
e tij, thuajse në të gjitha
aktivitetet kulturore apo koncertet
që zhvillohen në
kryeqytet. Ai dhe bashkëshortja
e tij simpatike Nora
kanë qenë shpesh protagonistë
në faqet tona, si spektatorët
më të vëmendshëm të
evenimenteve kulturore në
vend. Por prezenca e tyre në
radhët e para të sallës së Pallatit
të Kongreseve gjatë zhvillimit
të spektaklit “Miss
Albania” duket se nuk e ka
burimin vetëm tek preferencat
për këto evenimente, apo
tek fakti, që Blendi dikur ka
qenë ministër i Kulturës. Mes
Norës dhe Vera Grabockës ka
edhe një lidhje tjetër. Prej kohësh
ato kanë punuar së
bashku në TVA, ku Nora me
shumë dëshirë ka preferuar
të jetë koordinatore në projektet
e Grabockës. E vetmja gjë
që bukuroshja nuk ka pranuar,
ka qenë oferta për t’u
ngjitur në skenë, qoftë si prezantuese
apo qoftë si
konkurrente në miss.. Duket
se dëshira e Norës për të qenë
gjithmonë e panjohur në
fakt nuk ka arritur të realizohet
deri në fund. Edhe pse
Blendi ende gjen kohë për kulturën
në programet e ndryshme
televizive ka qëndruar gjithmonë
pas kuintave ajo nuk
mundi t’i shpëtonte dot
gazetave dhe njohjes publike
të imazhit, në momentin
që pranoi të ishte bashkëshortja
e një politikani. E
kështu, Nora nuk mundi të
ruante sekret as martesën e
saj, që pushtoi faqet e para
të gjitha gazetave. Megjithatë
edhe tani që të gjithë e
njohin, ajo vazhdon të
punojë ende pas kuintave
dhe të jetë një prej mikeshave
të Vera Grabockës duke ndjekur
spektaklet e saj.
Ja çfarë nuk di Blero
këngëtarin, të vazhdojë të
punojë me muzikën dhe realizimin
e klipeve të reja.
Albumi, këngët e të cilit,
Blero vazhdon t’i prezantojë
në ekranet shqiptare ka
dalë edhe në gjuhën angleze
dhe është hedhur në
treg në disa vende të
Evropës.

“Produkt 28”,
shumë shpejt albumi


Grupi Produkt 28 i përbërë nga tre djemtë, shumë shpejt nxjerr në treg albumin e tyre. Kanë qenë mjaft aktiv kohët e fundit, duke u bërë të pran ishëm në shumë aktivitete dhe koncerte të organizuara ndërkohë që nuk kanë
rreshtur së punuari për albumin. Ky i fundit do të përmbajë këngë të rrymave të ndryshme dhe një bashkëpunim të vetëm, me këngëtaren e mirënjohur Rovena Dilo. E duke qëndruar tek rrymat, qeleshja e vendour në kokën e njërit prej tyre paralajmëron se në përmbledhjen muzikore nuk mungojnë dhe motivet folklorike shqiptare.

Adelina dhe Zanfina ‘i besojnë’ Florit


Lajmin që Adelina Is
majli i është kthyer
sërish këngës e
kemi mësuar prej disa kohëshm
por që do të vinte
në Tiranë për të regjistruar
një të tillë nuk e kishim
menduar. Në fakt kështu
është. Adelina sëbashku
me motrën e saj Zanfinën
do të bëjnë, secila nga një
këngë më vete tek studio e
Florian Mumajesit. Kujtojmë
se Adelina këto kohë
po përgatitet për të nxjerrë
edhe albumin e saj të
rradhës për të cilin ka punuar
për një kohë të gjatë në
Zvicër.

Ledina Celo kercen ne BBC

Kengetare-Po,Modele-Po,Kercimtare?Ku i dihet!Këngëtarja ka konkuruar ne "DanceX" një emision tip,konkurs-kercimi ne kanalin BBC te U.K ne te cilin nuk është kualifikuar për ne finale.Me poshte keni lajmin e plotë,përgatitur nga Muhamed Veliu.

Ledina Çelo nuk heq dorë nga aventura e saj londineze. Disa vite më parë me shumë guxim ju fut botës së modelimit duke bërë modelen. Megjithëse mundi të sigurojë një kontratë për reklaminin e veshjeve të brëndëshme për gra ajo përsëri tentoi diçka ndryshe. E fokusuar tek kënga,vioklipet hot me ndërthurje erotike temë ditë në faqet e gazetave me lajme rozë në Tiranë, Çelo kësaj here përsëri tenton të realizojë diçka ndryshe. Aventura e saj e re e mbajtur sekret i ka kapur të gjithë në befasi. Në veçanti emigrantët shqiptarë të cilët janë shtangur kur në valët e BBC1 gjatë fundjavës kanë parë këngëtaren në një audicion të konkursit "DanceX". Ky është një reality show ku karrin pjësë shumë konkurentë nga ku zgjidhen gjashtë më të mirët të cilët u ipet e drejta të formojnë një grup vallëzimi i quajtur "Dance Super Group". Shqiptarja që preku Eurovizionin tre vjet më parë ka mundur të hy në 20 çen më të mirë në këtë konkurim ku morën pjesë 2 mijë vetë. Që në fillim ajo ka habitur producentët e këtij reality show shumë të ndjekur kur ka thënë se origjina e saj ishte Shqipëria. Vlerësimet kanë qënë nga më maksimalet për zërin si këngëtare madje juria është habitur që ajo vinte nga fusha e muzikës për të provuar vetën si balerinë. Si gjithmonë konfidente në skenë Ledina në këtë audicion kërceu përpara një jurijë e përbërë nga Arline Philips dhe Bruno Tonioli. Ky i fundit i ka dhënë pikët maksimale në vallzimin e stilit të lirë. Ndërsa interpretimi i një korografije të përzgjedhur nga ata për të cilën duhet një kërcim tepër strikt ka qënë prova të cilën ajo nuk e ka mundur ta kalojë. Kur ka mbaruar interpretimin e kësaj korografije me elemëntë të vështirë dhe priste që të kualifikohej për turin tjetër lajmi nuk ka qënë aspak i mirë. Megjithatë Ledina gjatë një intervistë eksluzive për Shqip thotë se nga ky konkurim nuk ka dalë aspak e humbur. "Konkurova pa asnjë lloj ambicje.Ju futa konkurimit thjesht për eksperiencë. Si gjithmonë eksperiencat e reja në skenë apo ato televizive si në këtë rast në Londër, janë të bukura. Nuk është aspakt e lehtë në një konkurs me 20,000 vetë të mbërrish në finalen e 20 më të mirëve." Kjo eksperiencë e re në BBC nuk ka kaluar pa u vënë re nga producentët britanik të shfaqjeve muzikale. Ajo thotë se gjatë marrjes pjesë në provat e "DanceX" është takuar me shumë njerëz të intresuar të bashkëpunojnë me të në produksione të ndryshme. Çelo tregon se ajo ka filmuar një videoklip të ri me muzikë pop. "Kanë qënë muaj të mbushur me punë intensive duke provuar shumë gjëra në fushën e artit. Kam mbaruar xhirimet e një video klipi me muzikë pop ku unë jam protagoniste. Këndoj sëbashku me një tjetër këngëtare. Është pëlqyer nga ata që e kanë parë. Shpresoj të bëhet hit në Angli. Nuk dua të zbuloj detajet e tij. Së shpejti del në stacionet muzikore angleze. Çelo e cila ka disa muaj që i është rikthyer së jetuarit në Londër, po bën të gjitha përpjekjet që të jetë pjesë e jetës artistike në një metropol ku ambicjet e miljona artistëve bëhen gjithnjë e më të vështira për tu realizuar. Megjithatë ajo është e bindur të shkëlqejë duke thënë "Kam shumë plane për tëcilat po punoj shumë" pa dashur të bëj publike asnjë prej tyre. Tani këngëtarja shqiptare ka filluar të marrë leksione private kantoje nga një petagoge e njohur britanike. Përpara se të vinte në Londër duke marrë një risk të madh mbi vete Çelo që po i afrohet të 30-tave luajti me seksualitetin e saj. Videoklipi i fundit "Po vij tek ty" ku këngëtarja lëshon klithma eksitimi rezultonte si një përpjekje e sukseshme. Madje ky video klip është cilësuar si videot me te nxehta te prodhuara ndonjëherë në Shqipëri. Në faqen YouTube kjo video është shikuar nga 22,000 veta.

dhe Flor Mumajesi në orët e vona te pub-i "Rio Palace"

Ndoshta ende të pavendosur
për të pushuar këtë
verë ndoshta edhe të impenjuar
me koncertet e stinës së
nxehtë, Flori Mumajesi dhe
e dashuri e tij Soni Malaj,
kanë vendosur të kalojnë
disa mbrëmje ndryshe, jashtë
Tiranës. ata janë parë
drakën e së mërkurës në
diskon verore "Rio Palace"
në plazhion e Golemit. çifti
ka mbëritur aty diku rreth
orës 22 e 30 të mbrëmjes, me
makinën e Florit dhe kanë
qëndruar deri në orët e para
të mëngjesit, tërësisht për
kënaqësinë e tyre dhe pa u
shqetësuar edhe nga vështrimet
kureshtare të të pranishmëve.
së bashku me ta
kanë qenë edhe dy djem, të
tjerë të cilët nuk janë njerëz
të skenës dhe ekranit. që
nga koha, kur marrëdhnëia
e tyre u bë e njohur në publik,
disa muaj më parë Soni
dhe Flori nuk i kanë kufizuar
daljet e tyre së bashku
pa u rezervuar mdje edhe në
publik. megjithatë prej
muajsh, edhe pse në gazeta
Soni Malaj dhe Flor Mumajesi në
orët e vona te pub-i "Rio Palace"
Në këto ditë të nxehta
vere, të gjithë nxitojnë të jenë
sa më afër detit dhe freskisë
që ai të dhuron. Në Durrës,
këtë verë ka një dyndje të
madhe njerëzish sidomos
nga Kosova, por nuk mungojnë
edhe të rinjtë e Tiranës
të cilët popullojnë diskot e
bregdetit të Durrësit jo
vetëm në fundjavë, por edhe
gjatë netëve të tjera të javës.
Tropikal është një nga diskot
e qytetit bregdetar i cili
numëron disa mijëra pushues
të cilët zbaviten nën tingujt
e muzikës së zgjedhur
nga dixheit më të njohur.
Frekuentues të rregullt të
diskos janë edhe mjaft emra
të njohur të muzikës shqiptare
si Inva Mula, Blero,
Shpat Kasapi etj. Para orës
nëntë të darkës, ambientet
e diskos shërbejnë si
restorant ku bëhen edhe
promovime të pijeve të
ndryshme. Pikërisht në një
nga këto darka paparaci yni
ka fotografuar njërin nga
emrat më të njohur të politikës
së majtë, Arben Isara-
Edhe pse i hapur kohët
e fundit, “Caramel” ka
mundur të bëhet shumë i
pëlqyer për të rinjtë e
kryeqytetit dhe sidomos
të femrave. Gjëja që të
bie në sy dhe që është
krejt ndryshe nga lokalet
e tjera të natës, është
se ai lokal frekuentohet
më së shumti nga femrat
duke u kthyer në një
paradë bukuroshesh të
cilat nuk ngurrojnë të
nxjerrin në pah hiret e
tyre. Këtë të enjtë ishte
një natë e veçantë e
pagëzuar si nata e femrave
dhe për çdo femër
që do frekuentonte barin,
kishte një koktej
falas. Specialistët e
muzikës kanë menduar
që tingujt aty të jenë relaksues,
kryesisht latine, me
rimte te qeta, ku të gjithë të
mund të pijnë një gotë dhe
të çlodhen. Paparaci ynë gjeti
këtë të enjtë aty balerinat
e Fiksit, dj Cherrin i
cili është kujdesur
për muzikën aty si
dhe Sobnin, këngëtarin
e grupit “The
Dreams”. Darka atje
vazhdon deri rreth
orës dy të natës, ku
më pas shumë prej
frekuentuesve tashmë
të nxehur nga
koktejet dhe muzika,
ikin në pube dhe
në disko për të vijuar
zbavitjen deri në orët
e para të mengjesit.
Është intersant fakti
se edhe në këto ditë
të nxehta vere, lokalet
e natës së Tiranës,
përfshi këtu
edhe “Caramel”
nuk janë aq të boshatisura
siç mund të
imagjinohej.
Arben Isaraj,
fundjavë në Tropikal
flitet për këtë lidhjem vetë
protagonistët e saj nuk kanë
preferuar të flasin e të japin
detaje rreeth kësaj
marrëdhënieje.kohët e fundit
madje në rrethjet artistike
qarkullon thashethemi
se marrëdhënia e Florit dhe
Sonit është bërë zyrtare në
fmailje, megjithëse të dy
këngëtarët nuk kanë preferuar
të flasin as për këtë fakt.
nuk dimë gjithahtu nëse
FLori dhe Soni kanë vendosur
të pushojnë këtë verë
apo do të mjaftohen me
udhëtime të shkurtra në
bregdetin e Durrësit.

GENTA ISMAILI E shndërruar në bionde rebele i këndon
Ramush Haradinajt


Eshtë shndërruar
në një bionde rebele
Genta Ismajli,
në këngën që ka
lançuar pak ditë
më parë në ekranin
muzikor “Supersonic”.
Bëhet
fjalë për këngën
“Krejt e din”, në
të cilën këngëtarja
kosovare, që në
fakt prej kohësh
nuk po e shihnim
të dilte me këngë
të re, shfaqet me
një pamje më
egër dhe me
imazh të ndryshuar.
Por nëse
në këngët e mëparshme
Gentën
energjike e kemi
parë të këndojë në
përgjithësi për
dashurinë dhe ndjenjat,
këtë radhë
tematika e saj është
zhvendosur diku
tjetër. Në një bashkëpunim
me Getin
(Getoarin e grupit
“Tingulli 3”), kënga
“Krejt e din” vjen si
një dedikim për politikanin
Ramush Haradinaj,
ish-kryeministri
kosovar, që sot ndodhet
në Hagë. “Ishte një
iniciativë e jona që të
bënim një këngë, ku
me stilin dhe muzikën
tonë do të kontribuonim
për heroin tonë
i cili gjendet në Hagë”, tregon
këngëtarja për
gazetën. Por në klipin, që
Genta Ismajli ka prezantuar
këto ditë, përveç veshjes
shumë sportive bien në sy
dukshëm edhe flokët e saj,
që këtë herë ka provuar t’i
bëjë të verdhë. E kështu
këngëtarja kosovare vjen
me një imazh tërësisht të
transformuar, ndoshta një
mënyrë kjo edhe për të justifikuar
mungesën e gjatë
në skenë dhe ekran, të paktën
këtu në Shqipëri.
Ka qenë gjithmonë e
gjallë dhe potente në performancat
e saj. E tillë
shfaqet edhe në këtë klip,
por duke hequr dorë disi
nga joshja provokuese, që
ka ditur të transmetojë në
skenë. Dhe jo vetëm kaq.
Nëse në ekran së pari bie
në sy pamja, nuk duhet të
harrojmë, që gjithçka është
në funksion të këngës.
Dhe këtë radhë, ritmet që
Genta na sjell kanë ndryshuar
tërësisht. “Krejt e
din” është një bashkëpunim
i Gentës me Getoarin
dhe ndoshta këto
tendenca muzikore hiphop,
që shfaqen në këtë
këngë janë ndikim i Getit,
i cili njihet jo vetëm si
këngëtar, por edhe si një
krijues ekzibicionist.
Ndërkohë Genta pohon
se shumë shpejt në
ekrane do të shfaqen
edhe dy këngë të
reja të saj, të cilat
janë regjistruar në
shqip dhe anglisht.
E pyetur nga gazeta
“Panorama” për planet
e saj për këtë verë,
ajo pohon se vera do të
jetë e tëra me impenjime
pune, në koncerte
të ndryshme. Sa për
pushimet, ajo së bashku
me të fejuarin, Milotin
kanë menduar që në fillim
të shatatorit të pushojnë
në disa vende të Europës.

Greta Koçit i dështojnë xhirimet në Maqedoni
“Aleksandri nuk është profesionist, tani çdo gjë në duart e Leonard Bombajt”


Mbase e mbani mend
numrin e kaluar kur ne
folëm tek “Panorama plus”
për xhirimet e klipit më të
fundit të Greta Koçit në
Ohër, material të cilin iu a
servirëm edhe me fotot eksluzive
gjatë xhirimeve.
Para dy ditësh informohemi
se Greta ka ndërprerë
xhirimet pasi cilësia me të
cilin po bëhej klipi linte
shumë për të dëshiruar si
nga fabula ashtu edhe për
nga elementët e tjera.
Regjizori i klipit quhet Aleksandër
dhe ai është ideatori
i të gjithë klipeve që
këngëtarët tanë të të gjitha
trevave shqiptare, bëjnë në
Maqedoni, ndërkohë që
prindërve të Gretës dhe
vetë asaj, gjithçka i është
dukur pa nivel dhe pa profesionalizëm.
Të zhgënjyer,
ata kanë ndërprerë
menjëherë xhirimet për të
kërkuar specialistë në Shqipëri.
Aleksandri, i vetëquajtur
“Princi i Maqedonisë”
ka mbetur i habitur nga reagimi
i tyre duke thënë se
askush nuk kishte guxuar
t’i vinte në diskutim profesionalizmin.
“Aty gjithçka
bëhej shumë avash dhe pa
asnjë detaj artistik që të na
pëlqente” - tregon Greta e
cila nga zhgënjimi ka
shpërthyer në lot. “Kënga
duhej të ishte e gëzueshme
pasi ishte një këngë vere
dhe ritmike, ndërkohë që
fabula nuk kishte lidhje
fare me atë ç’ka unë duhej
të shprehja” - tregon ajo.
I ati i Gretës shumë i revoltuar
spjegon se dëmi
nuk ishte vetëm moral dhe
një humbje e madhe kohe,
por edhe material pasi
paratë e xhirimeve nuk iu
kthyen nga Aleksandri. Më
pas ata janë kthyer në Shqipëri
në kërkim të një stafi
tjetër që të realizonte një
klip ashtu siç e mendonin
ata. Kanë lënë gjithçka në
duart e regjizorit të njohur
Leonard Bombaj i cili ka
punuar me një staf të improvizuar
dhe deri tani
Koçi tregon se është shumë
i kënaqur nga puna e tyre.
Kanë xhiruar në Tiranë,
pranë Galerisë së Arteve, në
Velipojë dhe në Vlorë dhe
tregojnë se janë shumë në
ankth, sepse kënga duhet
të dalë shpejt pasi është një
këngë verore dhe i përshtatet
këti sezoni. I ati i
Gretës dëshiron t’i bëjë thirrje
të gjithë këngëtarëve që
klipet e tyre t’i realizojnë
në Shqipëri dhe jo jashtë,
pasi këtu ka specialistë
shumë më të përgatitur
sesa në Maqedoni. Mendohet
që xhirimet të zgjasin
vetëm tre ditë dhe gjithçka
të jetë gati për transmetim
në një kohë rekord sapo klipi
të dalë nga studiot e montazhit.
Sa për materialet e
xhiruara në Maqedoni,
mendohet që të mos përdoret
asgjë duke u cilësua te një niveli profesional.

Elvana prapë bashkëpunon me kosovarët

BBF mërzitet me Ponin dhe nuk ia transmeton këngët

Mbase shumë prej jush
e mbani mend puntatën e
fundit për këtë sezon të
programit “Zonë e lirë” ku
ndër shumë të ftuar, ishte
edhe këngëtarja vlonjate,
Poni. Gjatë intervistës, ajo
pohon se suksesin e saj ia
dedikon Top Channel dhe
Vizion plus, duke nënkuptuar
se kanali i parë i dha
mundësinë të merrte pjesë
në Top fest me një këngë
që i dha sukeses, ndërsa i
dyti i kishte bërë ftesë tek
“Zonë e lirë”, një emission
shumë i ndjekur. Më pas
këngët e Ponit nuk janë
parë më tek kanali BBF.
Nga kontakti me drejtorinë
artistike tek BBF, mësuam
atë që ne dyshonim, qejfmbetjen
ndaj Ponit e cila
në fakt u lançua tek BBF.
“Të gjithë e dinë se Poni
bëri emër falë televizionit
tonë” – na tha një nga pjestarët
e këtij televizioni i
cili nuk dëshiroi të përmendej
me emër. Më pas
Greta Koçit i dështojnë xhirimet në Maqedoni
“Aleksandri nuk është profesionist, tani çdo gjë në duart e Leonard Bombajt”
Mbase e mbani mend
numrin e kaluar kur ne
folëm tek “Panorama plus”
për xhirimet e klipit më të
fundit të Greta Koçit në
Ohër, material të cilin iu a
servirëm edhe me fotot eksluzive
gjatë xhirimeve.
Para dy ditësh informohemi
se Greta ka ndërprerë
xhirimet pasi cilësia me të
cilin po bëhej klipi linte
shumë për të dëshiruar si
nga fabula ashtu edhe për
nga elementët e tjera.
Regjizori i klipit quhet Aleksandër
dhe ai është ideatori
i të gjithë klipeve që
këngëtarët tanë të të gjitha
trevave shqiptare, bëjnë në
Maqedoni, ndërkohë që
prindërve të Gretës dhe
vetë asaj, gjithçka i është
dukur pa nivel dhe pa profesionalizëm.
Të zhgënjyer,
ata kanë ndërprerë
menjëherë xhirimet për të
kërkuar specialistë në Shqipëri.
Aleksandri, i vetëquajtur
“Princi i Maqedonisë”
ka mbetur i habitur nga reagimi
i tyre duke thënë se
askush nuk kishte guxuar
t’i vinte në diskutim profesionalizmin.
“Aty gjithçka
bëhej shumë avash dhe pa
asnjë detaj artistik që të na
pëlqente” - tregon Greta e
cila nga zhgënjimi ka
shpërthyer në lot. “Kënga
duhej të ishte e gëzueshme
pasi ishte një këngë vere
dhe ritmike, ndërkohë që
fabula nuk kishte lidhje
fare me atë ç’ka unë duhej
të shprehja” - tregon ajo.
I ati i Gretës shumë i revoltuar
spjegon se dëmi
nuk ishte vetëm moral dhe
një humbje e madhe kohe,
por edhe material pasi
paratë e xhirimeve nuk iu
kthyen nga Aleksandri. Më
pas ata janë kthyer në Shqipëri
në kërkim të një stafi
tjetër që të realizonte një
klip ashtu siç e mendonin
ata. Kanë lënë gjithçka në
duart e regjizorit të njohur
Leonard Bombaj i cili ka
punuar me një staf të improvizuar
dhe deri tani
Koçi tregon se është shumë
i kënaqur nga puna e tyre.
Kanë xhiruar në Tiranë,
pranë Galerisë së Arteve, në
Velipojë dhe në Vlorë dhe
tregojnë se janë shumë në
ankth, sepse kënga duhet
të dalë shpejt pasi është një
këngë verore dhe i përshtatet
këti sezoni. I ati i
Gretës dëshiron t’i bëjë thirrje
të gjithë këngëtarëve që
klipet e tyre t’i realizojnë
në Shqipëri dhe jo jashtë,
pasi këtu ka specialistë
shumë më të përgatitur
sesa në Maqedoni. Mendohet
që xhirimet të zgjasin
vetëm tre ditë dhe gjithçka
të jetë gati për transmetim
në një kohë rekord sapo klipi
të dalë nga studiot e montazhit.
Sa për materialet e
xhiruara në Maqedoni,
mendohet që të mos përdoret
asgjë duke u cilësuar
të një niveli jo profesional.
Aleksandri, i vetëquajtur “Princi i
Maqedonisë” ka mbetur i habitur nga
reagimi i tyre duke thënë se askush
nuk kishte guxuar t’i vinte në diskutim
profesionalizmin. “Aty gjithçka bëhej
shumë avash dhe pa asnjë
detaj artistik që të na
pëlqente” - tregon Greta e
cila nga zhgënjimi ka
shpërthyer në lot.
Qejfmbetje pasi këngëtarja lavdëroi televizionet e tjera
BBF mërzitet me Ponin dhe
nuk ia transmeton këngët
nga kontakti me Ponin,
mësuam se ajo nuk e konsideron
aspak të prishur
marrdhënien e saj me BBF.
“Thjesht ishte një pakujdesi
fakti që nuk përmenda
BBF-në në atë intervistë
se në fakt nëse duhet
të përmend emrat që më
ndihmuan të bëhem e famshme,
ata janë shumë” –
thotë këngëtarja. “Megjithatë
unë jam e bindur se asgjë
nuk ka ndodhur dhe ne
do të vijojmë të bashkëpunojmë.
Mendoj se
këngët e mia nuk po transmetohen
sepse ato janë
këngë dimri, ndërkohë që
BBF po lançon hitet e verës”
– përfundon ajo.

Luari, zbulimi i ri i Flori Mumajesit

Sërish ka eksperimentuar
në muzikën e tij, por
duke qenë i sigurt. Një
tjetër këngëtare lançohet
në muzikën shqiptare, me
suportin e plotë të Flori
Mumajesit. Bëhet fjalë për
Luarin, një vajzë të cilën
Flori e njeh prej kohësh
dhe që më në fund mendoi
se erdhi koha për ta
lançuar në muzikë. Luari
dhe Flori kanë publikuar
këto ditë në ekranin e Supersonic
TV, këngën
“Gjithmonë”. Bëhet fjalë
për një këngë “easy”, siç
e quan vetë Flori, që nuk
ka asnjë lidhje me komercin
dhe që vjen e shoqëruar
me një videoklip
shumë të ngrohtë, i realizuar
në Maqedoni. Flori
tregon se momentalisht
është duke punuar për albumin
e Luarit, duke
qenë i sigurt në aftësitë e
saj vokalistike dhe duke
e konsideruar atë si një
zbulim.

Genti Lako sërish në tregun botëror, këtë radhë me Nertila Vreton

Kompozitori Genti Lako
hyn sërish në tregun botëror.
Pas suksesit të 9 marsit, ku
kënga “Kërcim dashurie” e
kënduar nga Greta Koçi arriti
të merrte miratimin e shtëpisë
diskografike “Radio
Ventures inc.”, për t’u transmetuar
nga radiot prestigjioze
në të gjithë botën
Genti Lako shpërndan sërish
muzikën shqiptare, këtë
radhë përmes zërit të
këngëtares Nertila Vreto.
Bëhet fjalë për këngën
“Rreze hëne”, e cila ka arritur
të marrë miratimin për të
qenë pjesë e CD-së me këngët
e përzgjedhura nga “Radio
Ventures inc”, për t’u prezantuar
në të gjithë globin. E
lançuar vetëm pak kohë më
parë edhe në ekranet muzikore
shqiptare, si pjesë e albumit
me të njëjtin titull të
këngëtares Nertila Vreto,
“Rreze hëne” duket se
shumë shpejt është bërë e
njohur për publikun. Ndërkohë,
kompozitori Genti Lako
ka dërguar në shtëpinë e njohur
diskografike “Radio
Ventures inc.”, disa nga krijimet
e tij të kohëve të fundit
dhe “Rrëze Hëne” ka marrë
miratimin për t’u botuar
Një tjetër lajm vjen
për modelen shqiptare,
e suksesshme në Shtetet
e Bashkuara të
Amerikës. Ndoshta nostalgjia
për të afërmit dhe
origjinën e saj e kanë
bërë Emina Cunmulajn
të vendosë, që të ndërtojë
një shtëpi në Ulqin,
pikërisht në qytetin e të
afërmve të saj. Lajmi
është bërë i njohur në
faqet e revistës albaniac,
në të cilën thuhet se
supermodelja këtë verë
ka qenë në Malin e Zi
dhe së bashku me
familjen e saj kanë vizituar
gjithë të afërmit
dhe miqtë, që kanë aty.
Pak kohë më parë bukuroshja
23-vjeçare kishte
deklaruar se së shpejti do të
niste një udhëtim për të vizituar
edhe Shqipërinë. Emina Cunmulaj
është lindur në Miçigan, nga
prindër shqiptarë dhe në moshën
4-vjeçare shkoi në Malin e Zi. Si
rezultat i këtyre lëvizjeve, ajo flet
shumë mirë shqip, serbisht dhe
anglisht. Emina u zbulua nga
“Elite Model Management” pasi
u shpall gjysmë finaliste në
konkursin “Elite Model Look
Yugoslavia 2001”. “Elite Model
Management”, vazhdon të jetë
edhe sot agjencia, që menaxhon
supermodelen shqiptare, e cila
jetoi në Malin e Zi deri në
moshën 17-vjeçare për t’u rikthyer
sërish në SHBA. Që nga
momenti kur u zbulua ajo ka pozuar
për emra të njohur si
“Dolce & Gabbana”, “Dooney
& Bourke”, “Enzo Angiolini”,
“H&M” dhe “Just Cavalli” një
linjë më pak e kushtueshme e
lançuar nga Roberto Cavalli.
spektaklispektaklispektaklispektaklispektakli
Së shpejti spektakli do të startojë në televizionin Klan
Së shpejti “Këngët e shekullit”
do të rikthehen në ekran me emra
të rinj këngëtarësh. Suksesi i edicionit
të parë të këtij spektakli, që
ringjalli këngët e kompozuara
nga krijuesit shqiptarë në vite, i
bindi ideuesit e tij për vazhdimësinë
e një cikli të dytë. Ndonëse organizatorët
e këtij cikli muzikor
Bledi Laço, Pandi Laço dhe Adi
Hila ende nuk kanë dhënë detaje
zyrtarisht në lidhje me këtë event,
nga këngëtarët pjesëmarrës mësojmë,
se përgatitjet janë shumë
pranë startimit të ciklit të dytë të
këtij spektakli muzikor. Duke u
rikthyer në muzikën e krijuar nga
emra të njohur kompozitorësh në
Shqipëri, në një gjetje të veçantë
dhe përpunim tepër bashkëkohor
të këngëve organizatorët e këtij
eventi arritën, që për javë me radhë
të mbajnë të mbërthyer përpara
ekranit një numër të madh
teleshikuesish, ndërkohë që
shumë të tjerë me dëshirë shkonin
ta ndiqnin këtë event live. Dhe sigurisht,
emocionet, nostalgjia dhe
tingujt e një muzikë të
përzgjedhur arritën të sjellin sukses
të pamohueshëm. E të gjitha
këto i kanë bindur ideuesit e këtij
eventi për të prezantuar ciklin e
dytë të tij. Bëhet fjalë për këngë të
tjera, të papërfshira në ciklin e
parë por, që janë po aq të bukura e
të njohura sa të parat. Nga sa mësojmë
deri në këto momente, përgatitjet
kanë filluar prej kohësh
dhe shumë shpejt spektakli do të
shfaqet në ekran. Por nëse ka pasur
një përzgjedhje mes këngëve,
Momentalisht janë
konfirmuar emrat e
Redon Makashit dhe
Eneda Tarifës,
ndërsa mbeten
surprizë edhe 6
këngëtarë të tjerë, të
cilët do të zbulohen
dalëngadalë.. Sigurisht
bëhet fjalë për emra
profesionistësh, të
cilët për disa javë me
radhë do të këndojnë
live disa nga perlat e
muzikës sonë të lehtë.
që do të prezantohen të ripunuara,
organizatorët kanë realizuar
edhe një përzgjedhje të
këngëtarëve pjesëmarrës. Nga
grupi i këngëtarëve protagonistë
në edicionin e parë të spektaklit
kanë mbetur vetëm dy, Sidrit Bejleri
dhe Eranda Libohova, ndërsa
të tjerët janë zëvendësuar me
këngëtarë po aq të njohur e të suksesshëm,
por që i përkasin një
brezi më vonë. Kështu momentalisht
janë konfirmuar emrat e Redon
Makashit dhe Eneda Tarifës,
ndërsa mbeten surprizë edhe 6
këngëtarë të tjerë, të cilët do të zbulohen
dalëngadalë. Sigurisht
bëhet fjalë për emra profesionistësh,
të cilët për disa javë me
radhë do të këndojnë live disa nga
perlat e muzikës sonë të lehtë.
dhe publikuar nga kjo kompani.
Në sitin e distributorit
amerikan kemi parë, që në
përmbledhjet muzikore që ata
realizojnë ndodhen emra big
të muzikës botërore si: B.
Spears, Ch. Aguilera, Eminem,
Metallica, Beyonce, U2 etj.

Sekretet e verës së nxehtë të Ingrid Gjonit

E ndërsa temperaturat e larta ka mundur t'i shmangë fare mirë, falë pushimeve në jug të vendit, duket se bukuroshja Gjoni nuk ka mundur të shmangë vëmendjen e paparacit tonë, i cili ka arritur ta fotografojë, ndërsa ajo ka qenë duke shijuar rrezet dhe relaksin e një pasditeje të këndshme, në
shoqërinë e mbesës së saj Ana, në një prej hoteleve luksoze përgjatë bregdetit shqiptar. E ndërsa prisnim që në praninë e këngëtares të shihnim ndonjë djalë simpatik, në ndjekjen e tij përgjatë jugut të vendit, paparaci ynë e ka gjetur Ingritin vetëm në shoqërinë e familjes, duke preferuar në këtë mënyrë pushime të qeta nën rrezet e diellit e duke shfletuar kohë pas kohe ndonjë revistë apo libër. Këngëtarja është vendosur prej disa ditësh në qytetin jugor të Sarandës, ku po qëndron së bashku me nënën dhe motrat e saj, por njëkohësisht këtë periudhë e ka shfrytëzuar mjaft mirë edhe për koncerte, që kohët e fundit kanë qenë të shumta, duke e renditur ndër këngëtaret më të kërkuara të kësaj vere. Pas koncerteve, që ka realizuar jo vetëm në Shqipëri, por edhe jashtë saj, kryesisht në Kosovë e Maqedoni, ku ka qenë gjithmonë e më e kërkuar Ingrit Gjoni ka gjetur kohë edhe për pushimet, duke i alternuar hera-herës edhe me punën. E ndoshta kjo është një arsye më shumë, që e ka mbajtur ende në Shqipëri dhe nuk e ka lejuar të largohet për të pushuar jashtë kufijve.E kështu javën e shkuar, asaj i është dashur të udhëtojë nga Saranda drejt Himarës, për të qenë e pranishme në një koncert të madh të zhvilluar në këtë qytet bregdetar. Paparaci ynë ka realizuar këto foto në hotel "Panorama", ku Ingriti është akomoduar së bashku me Anën, vajzën e motrës së madhe Ilda, pak orë përpara nisjes së koncertit. Jo vetëm kaq. Ingriti duket në formë të mrekullueshme, fizike dhe nga sa shihet është duke e shijuar këtë periudhë pushimi, në këto ditë të fundit të verës, ndërkohë që gjithçka rreth së kaluarës me sa duket e ka hedhur tej. Me një shall të bardhë të lidhur te flokët dhe lëkurën e bronztë nga dielli, ndërsa e shohim në foto na sjell ndër mend femrat orientale. Këngëtarja dhe familja e saj janë vendosur në një hotel të qetë në periferi të qytetit të Sarandës, duke dëshiruar që ta mbajnë larg edhe vëmendjen apo sytë kureshtarë të personave që i njohin. E ndërsa vitet e shkuara Ingriti ka preferuar Dhërmiun për të pushuar, këtë verë ndalesa e familjes Gjoni ka qenë Saranda, ndoshta me dëshirën për të shijuar ndonjëherë edhe jetën e natës që ofron ky qytet. Sa për mbesën e saj Ana, të cilën e shohim edhe në foto, protagoniste gjithashtu në klipin "Barbie silicon", thuhet se është shoqëruesja më e mirë e Ingritit gjatë koncerteve të saj. Mësojmë se pushimet e familjes Gjoni do të përfundojnë në fillim të javës së ardhshme dhe atëherë Ingriti do të kthehet në kryeqytet.

Dieta e linjave perfekte të Inis Gjonit

Ka vetëm pak ditë, që është kthyer nga pushimet dhe ka rinisur jetën e saj të përditshme në kryeqytet. Ndonëse gjithmonë është përpjekur ta mbajë larg vëmendjen e mediave dhe fotografëve, Inis Gjoni nuk ka mundur t’i shpëtojë syrit
të vëmendshëm të paparacit tonë, që e ka ndjekur mesditën e së enjtes, ndërsa ajo pasi ka parkuar makinën e saj tip “BMW” është ndalur në njërin prej dyqaneve në rrugën “Myslym Shyri”. Pikërisht aty, paparaci ynë ka arritur t’i realizojë disa foto show-girlit, që duke qenë më tepër e përqendruar në veshjet e dyqanit, nuk e ka vënë re praninë e tij. Por në momentin që Inisi ka qenë
duke dalë nga dyqani, krejt e vetme ashtu si edhe
kishte hyrë aty, duke tërhequr jo pak vëmendjen
e kalimtarëve, që kthenin kokën dhe e ndiqnin me
sy, ajo ka parë edhe paparacin tonë prej të cilit
është ndjerë e bezdisur dhe i ka bërë më shenjë të
ndalojë. Por tepër vonë. Fotot e realizuara kanë mjaftuar, jo vetëm për të treguar që Inisi nuk “i paragjykon” dyqanet në Shqipëri, por edhe për të vërejtur linjat perfekte të
saj. Gjithmonë është dalluar për formën fizike, por
ndoshta këtë radhë mund të themi me bindje se Inisi ka arritur linja, që shumë vajza në kryeqytet do ta kishin zili. E veshur me një palë pantallona xhins, që nxirrnin më në pah format e saj dhe me një kanatiere të zezë e me çizme të kuqe, imazhi i Inisit tërhiqte që larg vëmendjen e kalimtarëve. Ndonëse nuk ka humbur kilogramë në mënyrë të ndjeshme, ajo ka arritur të jetë në një peshë të qëndrueshme, që në fakt na bëri kureshtarë të mësojmë, nëse vjen vetëm si efekt i palestrës, të cilën dimë që Inisi e
praktikon prej vitesh, apo edhe i ndonjë diete specifike.
Pasi kontaktuam me vetë Inisin, për të mësuar diçka më shumë, jo vetëm në lidhje me linjat, por edhe me angazhimet e saj aktuale, mësuam vetëm faktin, që ajo nuk dëshiron
të flasë me mediat. Atëherë u përpoqëm, që disa gjëra
t’i mësojmë në mënyrë “ilegale”. Dhe siç ndodh gjithmonë,
miqtë janë të parët që hera-herës nuk ngurrojnë të nxjerrin ndonjë sekret. Forma e qëndrueshme dhe linjat elegante
të Inis Gjonit janë jo vetëm pasojë e kujdesit të
saj të veçantë në këtë drejtim, përgjithësisht nga
palestra, por edhe pasojë e një diete korrekte, e
mbështetur te drithërat “Corn flakes”, mishi i pulës, peshku dhe frutat. Eshtë ky sekreti i dietës perfekte për të pasur linjat perfekte. Ndërkohë, të pandryshuar në portretin e Inisit kanë mbetur flokët e gjatë kaçurrelë, me të cilët asaj nuk i pëlqen të luajë. Madje jo vetëm kaq,
kujdeset vetë për to dhe nuk i pëlqen të shkojë shpesh te parukierja.

Saimir Çili dhe Suela Kalaja tani kanë një vajzë

Vajza e tyre ka ardhur në jetë më 13 shtator dhe prindërit e kanë pagëzuar me emrin Isea. Kantautori Saimir Çili dhe bashkëshortja e tij Suela, prej pak ditësh janë duke shijuar
kënaqësinë, që të sjell ardhja e një vogëlusheje në jetë, që i ka mrekulluar të dy prindërit e saj. Vajza ka lindur me një peshë prej 2,8 kg dhe gëzon shëndet të plotë, ndërkohë që edhe nëna e saj është shumë mirë. Çifti së bashku me vizitat e shumta të të afërmve në familje po përjeton me emocion edhe çdo moment apo reagim të vogëlushes. “Jemi shumë të lumtur tregon Saimiri”, duke shtuar se dëshira e tij ishte vërtet për të pasur një vajzë. Nga ana tjetër Suela shton se ndonjëherë, si prindër të rinj që janë përjetojnë edhe frikë pa vend, apo shqetësime të kota. “Sidomos kur e laj kam shumë frikë”, tregon ajo duke shtuar megjithatë se dalëngadalë po mësohen me çdo detaj të vogëlushes së tyre Isea.

Ingrid Gjoni 2 ore ne Polici

Patrullat e Përgjithshme të Policisë shoqërojnë te pub “Kanon” këngëtaren Ingrit Gjoni dhe e procedojnë për fyerje dhe kundërshtim të punonjësit të policisë gjatë kryerjes së detyrës.

Lexo pjesen tjetër te shkrimit »

Çiljeta Xhilaga Me muzikën fitoj më shumë se kryeministri


E njohur gjithmonë si një femër seksi dhe e përfolur veçanërisht për këtë fakt, Çiljeta Xhilaga duket se nuk e ka aspak ndërmend të ndryshojë stil.Sepse, kjo është natyra e saj e vërtetë. Këngëtarja duket se ka ditur t’i shfrytëzojë më së miri hiret e saj në funksion të karrierës dhe ekranit. Momentalisht e fokusuar në muzikë, ajo nuk e përjashton aspak politikën si një projekt të së ardhmes, ndonëse pohon se me muzikën fiton edhe më shumë se një kryeministër. Ndërkohë me Romeon është duke jetuar ditët më të mira.

Lexo pjesen tjetër te shkrimit »

Elton Deda në Nju Jork me idealin e rock-ut

Ai shfaqet në portën e madhe të hekurt të Shqup-it, ashtu si është larguar. Energjik, i qeshur dhe me bishtin e flokëve të gjata pas kokës. Përshëndet rojen e shërbimit dhe bën se nuk ka ikur kurrë nga ky vend.Çiljeta dhe Ingriti dy mikeshat rivale !


E kanë kuptuar se në art ësht mirë të kesh shumë miq. Dhe pas bashkëpunimit të tyre në këngën “Puçi, puçi”, që shumë shpejt pritet të shfaqet edhe me një videoklip Çiljeta dhe Ingriti kanë filluar të shoqërohen më shumë së bashku, duke shfaqur vlerësim reciprok për njëratjetrën.

Ndonëse në këngën që kanë realizuar së bashku dy vajzat shfaqen si rivale dashurie, që përfundojnë në ring për mashkullin e preferuar, realisht ato janë shoqe shumë të mira. Të dyja janë fotografuar mbrëmjen e së enjtes, pak momente përpara realizimit të xhirmeve përkatëse, duke qenë se edhe radha e tyre ishte në fillim për Ingritin e më pas për Çiljetën. Ajo që bie në sy tek të dyja vajzat është pamja e´tyre. Janë të dyja më kaçurela, ndonëse njëra bionde dhe tjetra brune. E ndërsa Ingriti ka zgjedhur një veshje në ngjyrë ari tepër të kushtueshme, Çiljeta ka veshur një fustan jeshil që e vë në dukje edhe më tepër,ngjyrën e syve të saj.

ltin Goci klipet shqiptare mund të krahasohen me pornografinë…


Së shpejti me një klip të ri, ku do ketë një sinkronizim mes këngës dhe xhirimeve.Muzika për kantautorin Altin Goci nuk është një fragment i shkëputur kuturu, por ajri që ka ushqyer me profesionalizëm vitet e karrierës së tij artistike. Megjithëse tregun muzikor e cilëson “zeher” dhe të çorientuar pa limit, përsëri ai ka ndërtuar ca parime me veten, karshi të dashurës muzikë. Ruajtja nga mospërfshirja në komercializmin e shëmtuar të turmës. Secili prej nesh është i ndërgjegjshëm, pasi dëgjon me kënaqësi këngët e tij, të cilat vlerësohen për profesionalizëm. Në këtë intervistë Goci shpalos pjesëmarrjen në MIA 2007, si dhe nostalgjitë dhe projektet e tij me të fundit në lidhje me muzikën…


Gjithçka e re nga fronti i Aureles

Është kthyer sërish ne Tiranë. Këtë here me ca projekte te qarta ne mendje. Të cilat mund t’i realizoje vetëm këtu. Ndaj dhe i duhet te qëndrojë shumë me gjatë se dy herët e para. Puna sapo ka filluar. Për çfarë konkretisht? Duket se nuk bëhet fjale vetëm festivalin “Kenga Magjike”. Aurela Gace na zbulon pak detaje nga projektet e sajZajmina Vasjari Me Turin dhënder do jem një nuse seksi

Dëshiron të jetë gjithmonë e veçantë, duke dashur të vijë në sytë e publikut si një femër plot shije dhe ekstravagancë.Prej 9 muajsh është shumë e lumtur me të dashurin e zemrës Arturin, me të cilin shprehet se po përjeton një lidhje shumë të qëndrueshme. Zajmina Vasjari, tregon për njohjen, dashurinë dhe detajet e lidhjes me Arturin, djalin që jeton mes Spanjës dhe Shqipërisë.


***********BLERO JO VETEM KENGETAR POR EDHE HEROJ********

ESHTE ZBULUAR NJE TALENT I RI TEK YLLI SHQIPETAR BLERO.
NE NJE KLUB NATE NE NEW YORK PERDERISA ISHTE BLERO ME SHOQERIN E TI E KA VEREJTUR SE SI NJE PERSON ME REVOLE NE DOR E MALTRETONTE NJE VAJZ TE RE,FILLIMISHT BLERO I ESHTE AFRUAR TEK TAVOLINA DHE ESHTE MUNDUAR QE ME FJAL TE MIRA TA BIND QE TA LESHOJ ARMEN POR AJ KA REFUZUAR DHE GJUAJTU BLERON ME GOT POR FATMIRESISHT NUK E KA GODITUR,DHE BLERO I NERVOZUA TEJ MASE PA AS PAK FRIG NGA REVOLJA QE KISHE PERSONI I EHTE AFRUAR DHE E KA RRAHUR AQ FORT SA QE E KA BERE PER SPITAL,DHE PASI KA ARDHUR NDIHMA E SHPEJT PER TA DERGUAR PERSONIN NE SPITA BLERO I ESHTE OFRUAR DHE NE GJUHEN ANGLEZE I KA THENE "MOS AXHIT MOS LUJ ME ARME SE LENDOHESH".
TE GJITH TE PRANISHMIT KAN MBETUR TE HABITUR SE SI KA MUNDUR TA BEJ PER NE SPITAL NJE PERSON TE ARMATOSUA E VET TE MOS LENDOHET ASPAK.POR KJO NUK ESHTE E TERA, GJEJA QE ME SE SHUMTI I KA HABITUR TE PRANISHMIT KA QENE SJELLJA E POLICEVE ME BLERON,NJERI NGA TE PRANISHMIT ESHTE SHPREHUR ME KETO FJAL:KUR NE JETEN TIME NUK KA PARE POLICIA TE SILLET AQE MIR ME NJE PERSON SI DURET BLERO E PASKA GJITH POLICIN E NEW YORK-KUT NE DUAR.PAS PAK ZBULUAM NGA TE PRENISHMIT SE PERSONIN QE E KA RAHU BLERO QUHEJ TOM I NJOHUR SI "KING OFF BRONX"(MBRETI I BRONKSIT).DHE PAS KETI SHOW QE E BERI BLERO TE GJITH SHQIPETARET QE ISHIN TE PRANISHEM DOLEN NGA KLUBI ME KOKEN PRPJET DHE KRENAR ME ATE QE KISHTE BERE BLERO .GJEJA QE TASH E PRESIN ESHTE INCIZIMIN E KAMERES TE KLUBIT,SHPRESOJM SE PREJ DUAVE TE POLICIS DO TE BJEN NE DUAR TONA,DHE TA SHIKOJM TE GJITH ATE SHOW QE E KA BERE BLERO

Ornela Bregu posesive në dashuri

Imazhi i saj prej një femre të butë dhe të brishtë duket se këtë radhë ka marrë nota më posesive. Prej vitesh e larguar nga skena muzikore Ornela Bregu i është rikthyer sërish këngës, por në një mënyrë tjetër. Jo në skenë, por në ekran. Pak ditë më parë në kanalin muzikor BBF është shfaqur klipi i ri këngëtares dhe kënga “Dashuri me patjetër”. Me një luk tepër ndryshe nga sa e kemi parë zakonisht, Ornela Bregu vjen me një këngë që e prezanton posesive edhe me ndjenjë.Nuk dimë nëse kjo është natyra e Ornelës, apo e autorit të tekstit, megjithatë ky është një imazh, të cilin publiku deri më sot nuk e ka njohur deri tani. Përveç veshjeve, një pjesë të të cilave i kemi parë edhe tek “Tirana Fashion Week”, nuk mund të themi nëse kjo dalje muzikore e Ornela Bregut do të shoqërohet edhe me të tjera performanca apo ndoshta ky rikthim në muzikë ishte thjesht një pasion. E shkëputur nga skena dhe ekrani prej një kohe të gjatë, Ornela Bregu është impenjuar momentalisht me punën e saj në Qendrën Ndërkombëtare të Kulturës. Pak kohë më parë ajo u rishfaq edhe si prezantuese në “Tirana Fashion Week”, ndërsa nuk dihet nëse do të ketë ndonjë impenjim tjetër artistik më serioz.Vesa Luma ndryshon stil

Vajza e ëmbël bionde, që është bërë e njohur në Shqipëri falë pjesëmarrjes së saj në spektaklin “Ethet…” duket se ka vendosur të ndryshojë stil. Dhe jo vetëm në mënyrën e saj të prezantimit në skenë, por edhe në pamje. Ndonëse gjithmonë, që nga dalja e saj e parë ka qenë me flokët e verdha këtë radhë Vesa Luma e ka errësuar paksa ngjyrën e tyre, gjë që realisht ka egërsuar disi edhe portretin e saj. E megjithatë duke qenë se ekrani kërkon vazhdimisht ndryshime gjithçka është e pranueshme. Por përveç pamjes, siç e thamë kohët e fundit Vesa ka ndryshuar edhe mënyrën e të kënduarit. Baladat e qeta apo këngët e gëzueshme, tashmë ia kanë lënë vendin këngëve ritmike,në të cilat Vesa, tashmë´si një zonjushë e pjekur nuk ngurron të nxjerrë në pah edhe hiret e saj
femërore.Eshtë pak a shumë e tillë edhe kënga esaj e fundit e prezantuar në kanalet muzikore dhe e shoqëruar edhe me një videoklip tepër interesant.Me imazhin e saj të ri këngëtarja është prezantuar këtë vit edhe në festivalin e këngës në RTSH. Ndonëse Vesa ka tashmë shumë fansa në Shqipëri dhe çdo pjesëmarrje e saj në aktivitetet tona muzikore ka rezultuar e suksesshme, këtë radhë ndodhi ndryshe. Këngëtarja kosovare me përvojë edhe në ekran, këtë radhë nuk mundi të hynte as në natën finale. E megjithatë ky fakt, jo vetëm që nuk i zbeh vlerat e saj vokale, por nuk i largon as fansat e këngëtares.


Nora Istrefi së shpejti në një klip të nxehtë

Zëra të ndryshëm pohojnë se këngëtarja seksi Nora Istrefi po përgatit një klip të ri. Po nga këto burime është bërë e ditur se nuk është e sigurt se cila këngë do të jetë, por për një gjë jemi të bindur: Klipi do të jetë shumë i nxehtë, për të thënë më saktë se do të jetë akoma më shumë se videoklipet që ka realizuar gjer më sot. Sensualitetit të këngëtares kosovare do t’i shtohet edhe një luk ekstravagant, të cilin ajo e ka kuruar me shumë kujdes. Por një gjë nuk jemi ende të sigurt, se sa të nxehta do të jenë temperaturat? Flitet se këngëtarja ka provuar shumë në këtë fushë. Korrieri

Zajmina Vasjari një tjetër klip “Hot”

Këngëtarja seksi, Zajmina Vasjari, po përgatitet për një tjetër klip të nxehtë, që do të çmendë fansat e saj kudo që ata janë. Me një pamje prej lolite të vërtetë, tepër sensuale,Zaji ka menduar që të hedhë bombën e radhës.Klipi do të xhirohet sërish jashtë Shqipërisë, me producentët më të mirë maqedonas, me të cilët këngëtarja e njohur ka bashkëpunuar edhe për këngën “Chupa-chupa”. Korrieri

Adrian Gaxha, dashuron një vajzë nga Tirana

Ka vendosur të rikthehet pas një periudhe pauze dhe një mungese të gjatë në skenën shqiptare Adrian Gaxha. Sërish me një baladë të titulluar “Vetveten e mashtroj”, por kësaj here fabula e këngës së re duket se ka një emër real, që gjallon çdo ditë e më shumë në zemrën e Gaxhës.

Pikërisht kjo është arsyeja nga lindi ideja e këngës së re që sapo është lançuar, edhe pse nuk ka një videoklip. Kësisoj, këngëtari maqedonas na sjell një krijim muzikor njëqind për qind real. Një gjë të tillë e pohon vetë Gaxha në një prononcim për gazetën “Korrieri”. “Kam pak kohë që simpatizoj një vajzë nga Tirana, e cila nuk është e njohur, por mua më pëlqen. Prej këtej më lindi ideja që të shkruaja baladën të cilën,sapo e kam promovuar”.

Për detaje të mëtejshme lidhur me simpatinë e rastësishme rreth vajzës nga Tirana dhe aludimit të një lidhjeje intime mes tyre, Adriani lëviz kapelën dhe shpjegon: “Nuk kam pasur kontakte me atë vajzë. Thjesht më ka ngelur në memorien time si një kujtim i bukur, pasi nuk kam as numrin e telefonit”.

Ndërkaq, për ndikimin e madh që pati vajza e panjohur në krijimtarinë e tij, ai shprehet se nëse nuk ia përkushton dikujt këngë të tillë, atëherë nuk ia vlen t’i bësh këngë të tilla. Për mos lënë vend për thashetheme të mëtejshme, Adriani shpjegon se ka ardhur në Tiranë për të performuar në një klubet e kryeqytetit dhe për promovimin paraprak të këngës dhe jo për arsye të tjera.

Gjithnjë me një kapele të re, ai pohon se nuk mund të rrijë pa një të tillë, pasi i duket vetja si lakuriq. Ndërkaq, përveç baladës romantike, po përgatit edhe një këngë tjetër të titulluar “Luaj, luaj, luaj”, që do të jetë me ritme të muzikës moderne të momentit.

Adrian Gaxha

Big Mama, “Nuk perdor droge”

Ne një gazete te përditshme shqiptare po qarkullon një foto e kengetares maqedonase Big Mama, ku ajo se bashku me një mikun e saj janë kapur ne një moment qe te le përshtypjen se ata po marrin kokaine. Qe këngëtarja është një nga ato vajzat e thekura pas jetës se nates, këtë nuk e kemi vënë kurrë ne dyshim, aq sa shpesh nga konsumi i tepert i alkoolit ajo bën gjeste aspak te hijshme, por deri tek droga jo. Edhe vete Bigu është shprehur e habitur nga ky përfundim i medias se ketushme, duke shtuar se ai moment i fiksuar nga fotografet nuk ka lidhje me drogen, “pasi unë nuk perdor kurrë droge”, ka përfunduar ajo.

SË SHPEJTI KLIPI I RI I MARIZËS
Pasi ka kaluar disa ditë në Bolonjë të Italisë, ku ishte e ftuar për koncerte me rastin e ditës së të dashuruarve,këngëtarja Mariza Ikonomi menjëherë i është përveshur punës. “Pas pak javësh do të nxjerr klipin tim të ri muzikor, që do të jetë diçka krejt e veçantë dhe e ndryshme nga të gjitha këngët e tjera që kam realizuar deri tani. Kjo këngë do të jetë pjesë e albumit tim të ri, për të cilin po punojnjëkohësisht”, pohon ajo. Edhe këtë herë këngëtarja ka zgjedhur që të bashkëpunojë me një studio muzikore të njohur, ndërsa dhe videoja mendohet që të jetë diçka vërtet speciale.Na mbetet vetëm të presim…

Rrofte Vellai
Arta Bajrami ka qenë gjithnjë një nga femrat më “hot” dhe më të suksesshme në muzikën shqiptare. Hitet e saj janë ndër më të preferuarat e rinisë, që dëgjohen në çdo kohë e në çdo vend. Por gjithë ky sukses duket se nuk i faturohet vetëm asaj, por edhe të vëllait, Don Arbas, një reper tepër i njohur ky në Kosovë.Kësisoj,Arta ka menduar që për albumin e ri të bashkëpunojë me të, për realizimin e këngës së re dhe komplet compilation-it. Jo pak herë Don Arbas ndërhyn në videot e së motrës, madje shpesh preferon edhe që të dalë bashkë me të. Dhe suksesi në kësi rastesh vlen të ndahet në dysh, pasi jo gjithçka është meritë vetëm e Artës.


Nora Istrefi dhe Blero gjobiten nga Policia

Nora Istrefi dhe Blero janë gjobitur nga policia vetëm para pak ditësh duke shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Nëse Nora ka tentuar të evitojë procedurat e gjata duke shlyer menjëherë gjobën pasi ka kontaktuar me drejtues të lartë të policisë ende nuk dihet se ç’është bërë më Bleron. Kështu Nora ka evituar menjëherë bllokimin e makinës nga policia, duke e harruar këtë ngjarje aspak të këndshme për të.

Miriam Cani dhe Alban Skenderaj se shpejti me një kenge

Vetëm para disa kohësh Alban Skenderaj dhe Miriam Cani janë bërë subjekt i medias rozë për një hamendësim lidhjeje midis tyre. Vera e kaluar të një viti më parë ata janë parë duke kaluar pushimet në plazhin e Dhërmisë. Megjithatë ata vijnë sërish përballë publikut duke gjysmë deklaruar një lidhje të mundshme mes tyre, edhe pse shpesh herë përpiqen ta fshehin, është parë sërish që Albani është larguar për në Gjermani, atje ku Miriami jeton prej disa vitesh, për të qenë më pranë saj dhe për të realizuar një projekt muzikor që do e startojnë së bashku.

Elsa Lila

Në 28 prill këngëtarja Elsa Lila do të jetë protagonistja kryesore në premierën e musicalit, një sfidë e madhe për këngëtaren që shfaqet pas prezantimit në festivalin e fundvitit në një formë të re estetike. Moulin Rouge do të jetë në shqip, ku Elsa ka bërë një punë titanike në përkthimin e gjithë teksteve të këngëve të këtij spektakli, i cili që do të jetë një dallim nga musical të tjerë jo vetëm me këngë por edhe me aktrim. Skena përpara pallatit të kulturës do të përshkohet nga një mulli i kuq në lëvizje. Elsa do të aktrojë edhe rolin e Satinës kurtizanes së klasit të lartë që këndon dhe kërcen.

Eliza Hoxha

Këngëtarja e njohur Eliza Hoxha shumë shpejt do të lançojë në tregun muzikor një përmbledhje me këngë të rrymave dance dhe pop. Këngëtarja pasi ka mbaruar suksesshëm specializimin për degën e arkitekturës, për të cilën edhe ka studiuar, shprehet se rikthimi në këngë e bën atë të ndihet mjaft mirë edhe pse muzika dhe profesioni që ajo ushtron janë dy fusha krejt të ndryshme.

Djali i Xenit promovon albumKëngëtari Korab Jetishi, i cili duket se ka ndjekur rrugën e babait të tij për të qenë këngëtar do të promovoj albumin e tij më 17 qershor në Prishtinë.
Krahas albumit të tij ai do të promovoj edhe dy videoklipe.
Albumi i Korabit quhet “Xhepi...”, dhe këngëtari ende nuk ka dhënë ndonjë arsye se pse e ka quajtur kështu albumin e tij muzikor.

Skillz me klip të riRap-grupi Skillz, pas një sërë çmimesh në Kosovë dhe jashtë saj, ka xhiruar edhe një video-klip, i cili pritet të dalë sw shpejti në tregun shqiptar.
Titulli i këngës ende nuk është bërë i ditur, por mësohet se kënga do të jetë në bashkëpunim me këngëtarë të “Baba Records”.
Skillz fituan në “Top Fest 5” çmimin për këngën më të mirë hip-hop, me këngën “Pimpex”, kurse në Kosovë fituan çmimin për videoklipin e këngës më të mirë në “Video-festi muzikor 2008”.

Elvana prapë bashkëpunon me kosovarëtKëngëtarja e njohur shqiptare, Elvana Gjata, pas divorcit (edhe pse të pa martuar) nga Getoar Selimi, do të bëjë një këngë me këngëtarin tjetër, po ashtu të njohur nga Kosova, Ermal Fejzullahu.
Mirëpo, ky lajm ende nuk është konfirmuar nga vet këngëtarët, përderisa ai është transmetuar nëpër gazeta të ndryshme në Shqipëri.
Gjata, më parë kishte bashkëpunuar në disa këngë me Getoar Selimin, themeluesin e Baba Records. Mirëpo, ata ishin ndarë pas një vit lidhje me njëri tjetrin, ndërkaq sivjet Geti kishte lëshuar kritikat të ashpra ndaj Elvanës gjatë “Videofestit muzikor 2008”.

Nora Istrefi, fsheh të fejuarin nga xhelozia

Çika e DioGuardit një kantautore e suksesshmeEdhe një talente shqiptare ka lindur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ajo është Kara DioGuardi, vajza e kongresistit të njohur Joseph DioGuardi, e cila është duke korrur suksese të konsiderueshme në Amerikë.
Këngëtarja e cila është intervistuar nga “Gazeta Shqiptare” ka thënë se në kohën kur ishte e vogël nuk ka pasur shumë informacione për Shqipërinë, përderisa thotë se babai i saj zakonisht i kishte folur për Shqipërinë dhe për kulturën shqiptare.
“Do të doja shumë ta vizitoja Shqipërinë dhe këtë kam për ta realizuar një ditë. Kam takuar shumë shqiptarë gjatë këtyre viteve dhe do të më pëlqente të bashkëpunoja me ta edhe në fushën e muzikës”, ka thënë këngëtarja.
Këngëtarja kryesisht ka realizuar kolona zanore të filmave të Hollywoodit.

Ermal Fejzullahu, blen një vilë 300 mijë euro

Tani që edhe kanë nisur të dëgjohen të parat thashetheme për një lidhje dashurore, Ermal Fejzullahu ka vendosur që të jetojë i pavarur. Miq të tij të afërt kanë konfirmuar se nga kursimet e tij, të mbledhura nga koncertet, ai ka blerë një shtëpi të re, në zonën më të pasur të Prishtinës. Por kjo nuk është aspak për t’u marrë në konsideratë, pasi vlera e shtëpisë është marramendëse. Plot 300 mijë euro për një apartament që duket se është edhe shtëpia e ëndrrave të Ermalit, për të jetuar i pavarur dhe larg familjes së tij, e cila deri më tash është kujdesur kaq shumë për Ermalin.Shtëpia e re e Ermalit ndodhet në fshatin Ndërkombëtar në Prishtinë, i cili po ndërtohet në Veternik, një zonë ku prej kohësh kanë prenotuar banesat e tyre, disa nga njerëzit më të pasur të Kosovës. Shtëpia është një vilë e vërtetë, por duke iu referuar çmimit, nuk ka pikë dyshimi që për blerjen e pronës së re të Ermalit ka kontribuar edhe i ati, këngëtari Sabri Fejzullahu. Blerja e shtëpisë vjen menjëherë pas xhirimeve të fundit për videoklipin e tij më të ri, i cili u realizua në Maqedoni dhe pritet që të shfaqet këto ditë fillimisht në televizionet kosovare dhe më pas në Shqipëri. Miqtë e tij të afërt konfirmojnë se këto të ardhura kanë ardhur nga një pjesë e fitimeve që ka siguruar nga shitja e këngës dhe klipit të tij të fundit. Pas suksesit të albumit të vitit të shkuar i cili solli të ardhura të mjaftueshme për këngëtarin, ky i fundit duket se këtë verë ka vendosur që të menaxhojë veten akoma më mirë, duke shitur të drejtat e këngës së re, me shifra disa herë më të larta se këngët e mëparshme. Vetëm para pak ditëshErmali u përfol në shtypin rozë për një histori të re dashurie mes tij dhe një vajzë bukuroshe nga Prishtina, e cila quhet Adriana. Ndoshta me blerjen e shtëpisë së re, Ermali ka vendosur të realizojë atë që gjithmonë e ka thënë nëpër intervista, që sapo të njohë vajzën e jetës, do e prezantojë me familjen dhe do fejohet menjëherë.

Nora Istrefi, pushime në OhërZhvendosja e radhës e Nora Istrefit në Maqedoni, ka zgjatur pak më shumë jo vetëm për arsyet e videoklipit të saj të ri, por edhe për pak ditë pushime. Ajo gjendet në Ohër të Maqedonisë me të fejuarin e saj prej disa ditësh, ndërkohë që ka lënë në pauzë realizimin e videoklipit, i cili është duke u realizuar nga një prej regjisorëve më të mirë serbë. Këngëtarja pritet që të hedhë në tregun muzikor klipin e saj më të ri, ndërkohë që në vjeshtë, ka planifikuar që të lançojë edhe albumin e saj të ri, i cili vjen dy vjet pas albumit “Opium”, i cili u prit mjaft mirë nga publiku. Ajo zyrtarizoi në maj lidhjen e saj dashurore prej më shumë se dy vjetësh me Robertin, një artist i njohur nga Kosova.

Genta Ismaili, bezdiset nga fansat

Këngëtarja Genta Ismaili është kthyer në Kosovë pasi ka mbajtur një turne të gjatë koncertesh në Amerikë.Bukuroshja ka qenë e pranishme në sfilatën “Dita e Modës së Prishtinës”, e cila u mbajt në kryeqytet. Por ajo nuk është ndier aspak rehat nga fansat e saj, të cilët i kanë kërkuar gjatë gjithë kohës autografe dhe dëshironin të bënin foto me të. Kjo e ka detyruar këngëtaren që të lërë gjithçka në mes dhe të largohet, pas një ore qëndrimi në evenimentin më të rëndësishëm të modës kosovare. Flitet se gjatë qëndrimit në Amerikë ajo ka lidhur edhe kontratë me MTV për një këngë, që do ta publikojë së afërmi në gjuhën angleze.

Getoari feston ditëlindjen live në TV

Mes shumë kritikash, të cilat kanë ardhur fill pas publikimit të albumit të tij të fundit, Getoar Selimi, ka gjetur pak kohë që të festojë ditëlindjen e tij, pikërisht 26-vjetorin. Ai ka festuar 26-vjetorin e tij në një nga lokalet e kryeqytetit të Kosovës, mes një rrethi të ngushtë miqsh dhe larg vëmendjes së medias, madje mes tyre nuk ka munguar as e dashura e tij Hana, vajza e njohur e ekranit të televizionit RTK. Por surprizat për Getoarin nuk kanë mbaruar me kaq. Një tjetër surprizë që i është bërë Getit ka qenë live teksa ishte ftuar të merrte pjesë në një emision televiziv, ku drejtuesi i solli në studio një tortë me qirinj, të cilën reperi i njohur e fiku publikisht, por nuk tha me zë të lartë dëshirën e tij. Ndërkohë që kënga dhe videoklipi "Pika për vesh", i sapopublikuar i grupit "Tingulli 3nt", ka pasur shumë polemika, sidomos një prej grupeve rivale që quhet "TBA".

Çiljeta & Ingriti "Puci-puci" në Kosovë

Tani që të gjithë e mësuan të vërtetën e "përleshjes" në ring
mes Ingridit dhe Çiljetës, të dyja vajzat superseksi kanë preferuar që të ndajnë së bashku edhe frytet e suksesit të tyre. Pas koncerteve në Tiranë, ato do të zhvendosen drejt Kosovës, ku i presin disa ditë të zjarrta "grushtimesh", këtë herë në skenë. Arsyeja që vajzat janë ftuar në Kosovë, nuk ka pikë dyshimi që është suksesi i tyre i fundit me këngën "Puç-puçi", me të cilën pritet që të "djegin" një nga sallat më prestigjioze të koncerteve në Kosovë me qindra të ftuar, të cilët po presin me ankth udhëtimin e dy bukurosheve drejt Prishtinës. Nga burime tejet konfidenciale, mësuam se të dyja artistet do të marrin plot 1 500 euro secila për çdo koncert, një shumë kjo e cila nuk është as më pak, as më shumë veçse fryti i bashkëpunimit të tyre të fundit. Më pas pritet që të dyja vajzat të kenë të prenotuar një udhëtim akoma më të paguar drejt një skenë shqiptare në SHBA.

Nora Istrefi, fsheh të fejuarin nga xhelozia

Edhe pse ka promovuar videoklipin e saj të ri pak ditë më parë, Nora Istrefi nuk ka dashur që të shfaqet përkrah të fejuarit të saj Robert Berisha. Klipi i saj i ri duket se ka konfirmuar faktin
se këngëtarja pas fejesës po përjeton një "botë tjetër". Madje, kështu e ka titulluar edhe videoklipin e saj më të fundit këngëtarja sharmante nga Kosova, e cila është kthyer pas gati një viti në tregun muzikor, me imazhe plot adrenalinë dhe me ritme të stinës. Këngëtarja, ka vazhduar të mbetet enigmatike për jetën e saj private, madje aq sa shumica kanë dyshuar se gjithçka mes tyre mund të ketë mbaruar. E ftuar në një nga emisionet e mëngjesit, Nora ka evituar të gjitha pyetjet rreth fejesës së saj, madje nuk ka preferuar që ky argument të jetë pjesë e bisedës.Ka qenë mjaft i çuditshëm fakti që, Nora nuk ka folur
fare për të fejuarin e saj, por ka përmendur gjatë intervistës
emrin e një reperi amerikan, çka edhe ka ngritur shumë dyshime mbi lidhjen e saj dashurore me Robert Berishën, me të cilin u fejua zyrtarisht, plot 3 muaj më parë. Megjithatë, një gjë vijon të mbajë gjallë faktin se lidhja mesa tyre funksionon, pasi Nora ka falënderuar Sinan Vllasaliun, me të cilin ka realizuar një duet, që njëkohësisht është mik i ngushtë i të fejuarit të saj.
FEJESA SEKRETE
Edhe pse ka qenë momenti kur duhej të ishte shfaqur përkrah të fejuarit të saj zyrtar, këngëtarja Nora Istrefi, përsëri nuk ka preferuar që të flasë për jetën e saj private. Madje, ajo ka preferuar që të shfaqet në publik e vetme. Nora u fejua me Robert
Berishën në muajin maj dhe para ceremonisë gjithë lidhja e tyre ka qenë tejet sekrete dhe e distancuar nga media. Edhe pse mediat kanë këmbëngulur që ajo të rrëfejë më shumë për jetën e saj private, ajo ka theksuar se "në marrëdhëniet me gazetarët
parapëlqen të flasë vetëm për punën e saj, por nuk do t'u përgjigjet asnjë pyetje tjetër, që ka të bëjë me jetën private". Në këtë mënyrë këngëtarja ka theksuar se nuk dëshiron që çështjet e saj private të bëhen pjesë e thashethemeve mediatike. Por duket se këtë ultimatum, këngëtarja e ka dhënë edhe kur ishte e ftuar në një emision mjaft popullor në Prishtinë, duke i ka kërkuar moderatorit, se në rast se do ta pyeste për jetën private do të largohej nga studioja. Nga informacionet e publikuara tashmë në media, i fejuari i Norës, quhet Robert Berisha, një instrumentist i talentuar dhe një nga bashkëpunëtorët e ngushtë të këngëtarit Sinan Vllasaliu. Çifti është fejuar zyrtarisht në një lokal në periferi të Prishtinës më 22 maj, por që prej mëse 3 muajsh, ata nuk kanë dhënë ende asnjë detaj të ceremonisë së tyre private.
VIDEOKLIPI
Videoklipi i ri është realizuar me shumë mjeshtëri në Maqedoni, ndërsa muzika dhe orkestrimi i këngës ka për autor Enis Preshevën. Premierë e këngës dhe videoklipit u shfaq fillimisht
në televizionet kryesore të Kosovës dhe më pas u paraqit edhe në Tiranë.Ndërkohë, këngëtarja ka deklaruar se shumë shpejt do të përfundojë albumin e saj më të ri, i cili do të dalë në treg me emrin e vet këngëtares, pra do të titullohet "Nora". Vetëm dy vjet më parë këngëtarja hodhi në treg albumin e saj të parë me titull "Opium", i cili pati një sukses të paparashikueshëm në atë periudhë, ndoshta edhe për faktin se asokohe, emri i këngëtares u lakua shumë për ndarjen, që ajo pati me liderin e grupit "Tingulli 3nt". Por duket se këtë herë, ajo po synon që të sjellë diçka krejt ndryshe, edhe pse ajo që po përflitet më shumë është fakti se, këngëtarja po përpiqet që të evitojë kontaktet me median për fejesën e saj, ndërsa nuk kanë reshtur kritikat rreth muzikës që ajo lëvron, e cila ka ngjyrime të dukshme orientale.

Zajmina Vasjari, se shpejti me foto NudoZajmina është duke realizuar disa foto nudo dhe se shpejti priten qe te dalin ne treg... Thuhet se do jenë një tronditje e vërtetë për publikun.

Genta Ismaili ndahet nga Miloti, lidhet me Bleron ??

Genta Ismaili le Milotin (ish burrin e saj) për Bleron... Mediat ne Kosovë kanë disa kohe qe po merret për te zbuluar vertetesine e këtij lajmi... Thuhet se Genta e ka braktisur Milotin, sepse ky i fundit nuk ka lënë kurrë asnjë rast pa e tradhetuar, dhe nuk është se ka preferuar qe gjithmonë ne publik te jetë përkrah Gentes.

Misioni i Zanfinës, një organizatë në mbrojtje të kafshëve

Zanfina Ismajli është një ndër artistet që ka pasione krejt të veçanta. Ajo ka deklaruar se i do fort kafshët dhe tregon një kujdes të veçantë për to. Këngëtarja flet gjithmonë me pasion për dashurinë e saj ndaj qenit Aksi. "Në një të ardhme do të kisha shumë dëshirë të punoja për organizatën PETA, e cila lufton për
të drejtat e kafshëve në botë. Do të doja shumë që pas disa vjetësh të marr një iniciativë për të hapur një organizatë të tillë edhe në Kosovë, sepse njerëzit këtu duhet të fillojnë të kujdesen më shumë për kafshët", shprehu dëshirën e saj këngëtarja Ismajli. Në fakt lirshmëria e këngëtares në lidhje me marrëdhëniet e saj me kafshët ka qenë shpesh aq i diskutueshëm, sa
para pak kohësh, kur e pyetën se cila ishte dashuria e jetës së saj, ajo përmendi emrin e qenit të saj, fakt që i la të gjithë pa gojë.Megjithatë Zanfina përveçse po tregohet shumë e ndjeshme ndaj kafshëve me pellush dhe do që të hapë një shoqatë në mbrojtje të kafshëve, nuk heq dorë nga lëkura e tyre.Ndryshe nga artistët e tjerë amerikanë që janë shprehur pro mbrojtjes së kafshëve dhe shfrytëzimit të tyre për veshje, këngëtarja
kosovare përdor gëzofin e tyre për t'u veshur.Duke iu referuar një pjesë të gardërobës së saj duke qartë se ajo preferon lëkurën. Ndoshta pas kësaj deklarate, Zanfina do të heqë dorë
përfundimisht nga përdorimi i gëzofit të kafshëve për veshjet e saj.
PUSHIMET DHE MUZIKA
Para pak ditësh teksa i ka dhënë dorën efundit përgatitjeve për provimet e diplomimit, Zanfina ka udhëtuar për të parin koncert në Ulqin. Por duket se ndryshe nga vitet e tjera, ajo sivjet do të fokusohet më shumë te pushimet sesa puna e saj. E ftuar në
një emision, këngëtarja ka pranuar se do të shfrytëzojë të gjitha udhëtimet e koncertet për të pushuar, ndërkohë që nuk të marrë
asnjë iniciativë tjetër për të realizuar ndonjë këngë apo videoklip të ri. Sipas saj, të gjitha këto projekte ajo i ka parashikuar për në shtator. "Nga rrafshi profesional jam duke
menduar të realizoj një këngë, punën rreth së cilës do e filloj shumë shpejt. Megjithatë projekte më serioze priten të realizohen nga shtatori e tutje", është shprehur këngëtarja.Për një kohë të gjatë që nga fillimi i muajit qershor Zanfina pothuajse u ngujua në shtëpi, duke lënë çdo aktivitet muzikor për shkak të provimeve. Kjo bëri që fansat e saj të dyshonin, por pas kësaj, të afërmit e këngëtares nxorën në dritë gjithë të vërtetën.
"Zanfina nuk ka asnjë problem. Nuk ka problem me të dashurin, as me ndonjë sëmundje. Thjesht dëshiron të mësojë sa më shumë për të diplomuar dhe mandej të merret me karrierën e saj", ka thënë një burim pranë këngëtares. Pritet që Zanfina gjatë stinës së nxehtë të udhëtojë në disa qytete bregdetare ku do të mbajë disa koncerte për fansat e saj dhe pas kësaj motra e tretë e familjes Ismaili do të hedhë në treg albumin më të fundit.

Orinda Huta: Unë e ndava Albanin nga grupi "Produkt 28"

Sensuale, e brishte, provokuese dhe e suksesshme. Të tillë e kemi njohur deri tani këngëtaren Orinda Huta. Por këtë radhe, bjondia sykalter na surprizon edhe me një anë tjetër te panjohur me pare. Orinda nuk ka vetëm cilësi pozitive. Duhet ta besoni. Ajo është edhe shkaktare divorcesh. Nuk e kemi fjalën për divorce ne çift, por për divorce muzikore. Duket se ajo është motivi i ndarjes se grupit "Produkt 28. Dhe cuditerisht këtë fakt, këngëtarja e pranon vete. Pas realizimit te kenges "Tradhtia", Orinda ka ndertuar një marredhenie shumë te ngushtë me Albanin, ndërkohë qe mes djemve ka lindur një kontradikte. Dhe duket se marrëdhëniet janë komplikuar disi ne këtë situate, qe ka çuar ne ndarjen e grupit. Ndoshta ne këtë moment fansat e "Produkt 28" do të fillojnë "ta urrejne" Orinden për atë, qe ka ndodhur. Por le të shpresojmë, se sinqeriteti i kengetares do ta zbuse disi zemerimin e djemve dhe ku i dihet, i bën te ndryshojnë mendje. Ndonëse ky duket një mision i vështirë.

Orinda, meqë Albani nuk pranoi te jape shumë detaje, mund te na tregosh çfarë ndodhi me djemtë e grupit?

E di, qe fansat e tyre do me marrin shumë inat, por tashmë kjo është diçka, qe ndodhi. Ishte realizimi i kenges "Tradhtia", qe krijoi një konflikt mes çunave dhe si përfundim, këngën e realizuam vetëm unë dhe Albani, duke qenë se ai ishte kompozitori.

Nuk te vjen keq qe ke hyrë mes tyre?

Kjo ka ndodhur pa dëshirën time.

Pra, ti këndon për tradhtine dhe duket se ne këtë mes ka një tradhti, apo jo?

Pak a shumë, por nuk jam unë tradhtarja. Me mirë për këtë duhet te flasin vete çunat.

Ndërkohë si është pritur kenga dhe klipi, qe ke realizuar me Albanin?

Ka vetëm pak ditë, qe klipi është shfaqur megjithatë është pritur mjaft mirë. Edhe koleget tanë, qe e njohin muziken e kanë vleresuar.

Ne video ka edhe disa skena sensuale le të themi, ku Orinda i zberthen kemishen dhe perkedhelet me Albanin...

Ne jemi perpjekur te bëhemi edhe aktore ne këtë video. Sepse ajo është realizuar si e tillë ne përputhje me tekstin e kenges. Flitet për tradhtine e një mashkulli ndaj partneres se vet. Atëherë vajza maskohet si dikush tjetër dhe e tundon, derisa e con djalin ne vendet ku ata ruajnë shumë kujtime. Aty i zbulon identitetin e vërtetë dhe i ve flaken vendit. Pjesë e këtij teksti janë edhe skenat sensuale, qe ne i kemi realizuar me shumë natyrshmëri dhe i kemi përjetuar me humor. Besoj kemi arritur te finalizojme me sukses idenë e realizuesve te klipit, Bledar Linza dhe Altin Ago.

Ka qenë e vështirë, qe Orinda te transformohet nga një vajzë bionde, ne një brune?

Ndoshta duhet te pyesni mikeshen time, Rezarta Shkurta për këtë, sepse ajo është marrë me grimin.

Albani: "Kështu ndodh kur hyjne femrat ne mes"

Anetari i dikurshem i grupit, Albani, nuk pranon te jape shumë komente rreth marredhenieve te tanishme te "Produkt 28". Megjithatë, ai pohon se problemet mes djmeve kanë lindur, ne momentin, qe Orinda është futur ne mes. "Kështu ndodh kur hyjne femrat", është shprehur ai.

Si lindi bashkepunimi me Orinden për këngën "Tradhtia", qe ju keni nxjerre këto ditë me videoklip?

Bashkepunimi ka lindur gati një vit me pare. Atëherë grupi sapo kishte përfunduar këngën dhe po kerkonim një këngëtare femër. Duhej të kishte pak a shumë moshen tonë, të kishte një ze te bukur dhe një reputacion te qendrueshem. Duke qenë, se kenga ishte R&B menduam se Orinda ishte e duhura. Dhe ne fakt rezultoi me shumë se e duhura. (qesh)

Si ta kuptoj këtë? Përse këngën e kenduat vetëm ju te dy dhe jo i gjithë grupi, çfarë ndodhi me tej?

Këtu lindi edhe konflikti, sepse kur futen femrat ne mes... Nuk do të doja ta komentoja shumë këtë pjesë, megjithatë tashmë fakti është, qe kenga vjen vetëm nga unë dhe Orinda, me tekst nga Turi dhe orkestrim te Shpetim Saracit. Pra djemtë nuk janë ne këtë bashkëpunim.

Vazhdon te komunikosh me ta?

No coment.

Drejt Kosoves me një kenge te re

Bashkepunimi me Albanin është i dyti për Orinda Huten, pas kenges me "Nrg Band". Megjithatë, këngëtarja pohon se kjo është thjesht një rastesi dhe nuk ka qenë qëllim ne vetvete. "Bashkepunimet nuk janë një strategji për mua. Kenga me "Nrg Band" ishte realizuar thuajse një vit me pare, por kanë qenë vonesat e mia ne realizmin e klipit, qe nuk mundesuan daljen e tij me pare". Sidoqoftë Orinda shprehet se ne këngën e radhes do të jetë vetëm. "Është një kenge e realizuar sërish nga "Produkt 28" dhe me te cilën unë do të prezantohem ne festivalin "Celesi muzikor" ne Kosovë", shprehet ajo.